Site icon Campaign Türkiye

Kellogg’s, Kahvaltı Kulübü desteğinin 25. yılını kutluyor

Kellogg’s, Kahvaltı Kulübü programının 25. yılını “Daha iyi günler kahvaltıyla başlar” adlı yepyeni marka platformuyla kutluyor.
Leo Burnett‘in konumlandırması; nerede yaşarlarsa yaşasınlar, yaşları, kiminle yaşadıkları veya karşılaştıkları zorluklar ne olursa olsun herkesin iyi bir kahvaltıyı hak ettiği fikrine dayanıyor.

Çalışma, Kellogg’s’un kahvaltı kulüplerini finanse ederek ve gıda bankalarına bağış yaparak gıda güvencesizliğiyle verdiği mücadele üzerine kurulmuş uzun yıllara dayanan mirasını kutlayan belgesel tarzı bir filmle başlıyor. Filmde Kellogg’s Breakfast Club ağının bir parçası olan ve Islington’da yer alan Sacred Heart İlkokulu görülüyor.

Kellogg’s ayrıca 2.500 okulu daha desteklemek ve tahmini 20.000 çocuğa daha ulaşmak için 2023 yılı boyunca Kahvaltı Kulübü programının kapsamını genişletme vaadinde bulundu.

Son 25 yılda program 5.000 okulu destekledi ve 5 milyon £’dan fazla bağışta bulundu. Geçen yıl Kellogg’s, gıda bankalarına 25 milyon kaseden fazla mısır gevreği bağışladı.

Kellogg’s Pazarlama Müdürü Christine O’Brien şunları söyledi: “Aç olmak derse odaklanmalarını etkileyebilir ve ruh hallerini, öğrenme kabiliyetlerini de azaltabilir, her çocuğun güne tok karınla başlaması gerektiğine inanıyoruz. Kahvaltı kulüpleri, onları desteklediğimiz 25 yıl boyunca gerçekten binlerce çocuğun yanında oldu ve yeni reklamımız onların yarattığı farkı yansıtıyor.”

Leo Burnett İngiltere Yaratıcı Yönetmeni Mark Elwood ise: “Kellogg’s kahvaltının verdiği duygusal ve fiziksel beslenmeden herkesin yararlanmasını sağlamaya çalışıyor. Kahvaltı Kulüpleri aracılığıyla şu ana kadar Avrupa’da 18 milyon insanı doyurdular ki bu inanılmaz bir başarı. İhtiyacı olanlara sadece harika bir kahvaltı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda önemli sosyal bağlantılar kazandırıp zihinsel sağlığa da katkıda bulunuyor.” dedi.

Künye
Yönetmen: Karen Cunningham
Yaratıcı Yönetmen: Marcus Aitman

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version