Keep Calm and Believe in Türkiye

10 yıl önce

0

Türkiye’nin yaratıcı endüstrilerinin performansına baktığımızda, tüm zorluklarına rağmen 2013’ün aslında çok kötü geçmediği söylenebilir. Reklamcılar Derneği’nin Nisan ayı başında açıklamayı planladığı 2013 Reklam Yatırımları Raporu’nda ve IAB Türkiye Raporu’nda aslında sektörün, 2012’yi aratmayan bir büyümeyi devam ettirdiğini görmek aslında sürpriz olmayacaktır.

Elbette, 2014’te siyasi ve ekonomik dalgalanmalar 2013’e göre daha yoğun… “Bekle ve gör” yaklaşımının uzun süre devam etmesi durumunda, yaratıcı endüstrilerin performansını ciddi şekilde olumsuz etkileme riski bulunuyor. Bu noktada, reklamveren ve küresel reklam-medya network’lerinin “Türkiye pazarına” yönelik görüşlerini sorduk. Dünyanın en önemli network grupları “Türkiye’ye inandıklarını, yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini” vurguladı. Detaylar Campaign Türkiye Nisan sayısı sayfa 65’te.

Tüm çalkantılara ve Twitter’a erişimin engellenmesi gibi sektörü etkileyen yasakların yürürlüğe konmasına rağmen, Türkiye’nin yaratıcı endüstrilerine yönelik inancın devam etmesi umut veriyor.

Keyifli okumalar,

Tolga Tuna

Campaign Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

 

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Nisan 2014 sayısında yayınlanmıştır.