artwork

Kate Bosworth Topshop için ‘söylüyor’

11 sene önce

0

Tüm markaların Noel reklamları yavaş yavaş yayına giriyor. Her birine yer vermeye çalışıyoruz. Şimdi sırada ünlü İngiliz markası Topshop var.

Topshop, uzun zamandır yeni kampanyasının starını buzlanmış şekilde kendi Twitter hesabında paylaşıyordu. Oluşturulan #whosthatgirl etiketiyle takipçilerden starın kim olduğuna dair tahmin alınıyordu. Doğru tahminde bulunacak kişi için işin sonunda 500£’luk hediye çeki kazanma şansı vardı.  Hatta bu heyecanlı bekleyiş Vogue ve Marie Clarie gibi ünlü dergilerin de kapaklarına taşındı.

Sonunda beklenen isim açıklandı: Kate Bosworth… Michelle Pfeiffer’in The Fabulous Baker Boys filminden ilham alınarak çekilen reklam şirket tarafından “in-house” olarak gerçekleştirildi. Kampanyanın yönetmeni ise Bosworth’un da nişanlısı olan Michael Polish.

Yıldızın reklamda kullandığı makyaj malzemelerinin şirketin web sitesinde satışına başlandı. Kullandığı ayakkabı ve haute-couture elbisesine ise Şubat 2013’ten itibaren sipariş dahilinde ulaşılabilinecek.

Reklam; Haziran ayında Burberry’den Topshop’a geçiş yapmış olan Justin Cook‘un geldiği süre içerisinde  yaptığı ikinci dijital kampanya olma özelliğini taşıyor.

Kampanyanın şimdilik iki problemi var. İlki şu; internette pek çok sitede video yorumlarında Bosworth’un sesinin kötü olduğundan, şarkıcı olmadığı halde niçin şarkı söylettiklerini anlamadıklarından bahsediliyor. İkincisi, kampanya öncesi tırmandırılan viral etkinin kampanya sonrası devam etmediği çok açık. Youtube paylaşım sayılarına bakmak yeterli.