artwork

Katar hükümeti Publicis Londra ile anlaştı

10 yıl önce

0

2022’de FIFA Dünya Kupası‘na ev sahipliği yapmaya hazırlananan Katar hükümeti, uluslararası yatırımlara uygun bölgelerinin tanıtımı için Publicis Londra ile anlaştı.

Katar dışından işletmelerin Katar’ın ekonomik bölgelerine yatırım yapmasını amaçlayan şirket Maneteq, Publicis Londra’nın yeni müşterisi oldu.

Orta Doğu‘da ilk kez düzenlenecek olan FIFA Dünya Kupası’na Katar da ilk kez ev sahipliği yapmış olacak. Stadyumlarını klimalı olarak inşa etmeyi planlayan Katar hükümeti reklam ajansıyla, uluslararası yatırıma uygun, ekonomik bölgelerini tanıtması için iş birliği yaptı.

Körfez devleti işletmelerin kiralayabileceği, ofis ve fabrikalar gibi 3 bölge oluşturdu. Bunlara ileride iki bölge daha katılacak.

Publicis marka kimliği, şirket için iletişim stratejileri ve bu 5 bölge üzerine çalışacak. Söz konusu iş birliği bundan sonra daha fazla iş ortaklığına da yol açabilir.

Reklam ajansı zaten reklam, marka yapılandırma ve Mısır’daki bazı emlak geliştirme işleri için CRM konularında Katar hükümetiyle çalışmaktaydı. Ajans gelecekte daha çok Orta-Doğu şirketiyle çalışmayı hedefliyor.