artwork

Kaşlar McDonald’s lezzetleri için kalkıyor

1 yıl önce

0

Uzun ve yoğun bir çalışma gününe kısa bir ara

McDonald’s, fast-food restoranına giderek zevkini çıkarabileceği bir yiyecek almaya yönelik evrensel daveti kutlayan bir kampanya yayınladı.

Leo Burnett tarafından yaratılan “Raise your arches”, çalışanların uzun bir e-posta ve yoğun evrak işleriyle karşı karşıya kaldıkları bir ofiste geçiyor.


Bir çalışan sarı not kağıdına McDonald’s logosunu yani “altın kemerleri” çiziyor ve kaşlarını kaldırırken meslektaşının bilgisayar ekranına yapıştırıyor.
Diğeri, bu hareketin ne anlama geldiğini biliyor ve oturanlara koltuklarından fırlayıp restorana doğru hareket etmelerini işaret ediyor. İkili, müzik eşliğinde kaşlarını kaldırarak binada ilerlerken, meslektaşlarının geri kalanı da durumu hemen kavrayıp aynı yolu izliyor.
McDonald’s İngiltere & İrlanda Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Direktörü Michelle Graham-Clare şunları söyledi: “Zorlu bir zamanda, McDonald’s’a yaptığımız ‘Raise your arches’ davetimiz, insanlara kendilerini rahat bırakabilecekleri küçük ama çok ihtiyaç duyulan bir an veriyor.
Kampanyanın ülke genelinde beğeni toplayacağını ve yüzleri gülümseteceğini umuyoruz, herkesin katılımını görmek için sabırsızlanıyorum.” dedi.
Leo Burnett UK ve Global Yaratıcı Yönetmeni Chaka Sobhani şunları söyledi: “McDonald’s daveti, sorumluluklarımızı bir kenara bırakıp biraz rahatlamanın tadını çıkarmak için fırsat. Umarız ‘Raise your arches’ tam olarak bunu yapar ve herkesin bir an için hayatın baskılarından kurtulmasını sağlar.”
“Raise your arches” bugün (13 Ocak) TV’de, ITV – Coronation Street’te saat 20:15’te yayına giriyor.
McDonald’s, markanın bir McDonald’s restoranına veya yiyeceğine yer verilmediği ilk filmi olduğunu iddia etti.
“Fancy a McDonald’s” daveti sosyal medyada da yayınlanacak ve 40 pazarda The Red Consultancy liderliğindeki bir aktivasyonda McDonald’s severleri kaşlarını kaldırmaya davet edecek.
Snapchat ve Instagram lensleri kampanyaya destek verecek. Bunlar, kullanıcının kaşlarını kaldıracak ve McDonald’s hayranlarının görüntüleri paylaşmalarına, arkadaşlarını bir McDonald’s ürünü almaya davet etmelerine olanak tanıyacak.
Pazarlama ve tasarım ajansı Linney ayrıca restoran içi uygulamalara da imza atacak ve McDonald’s’ın iki restorandaki (M) logosunu kalkmış kaş görüntüsüne dönüştürecek. Filmde gösterilen kaş kaldırma hareketine işaret edebilmesi için “M” kırpılacak ve animasyon ile hareketlendirilecek.

Künye
Prodüksiyon: Moxie Pictures
Yönetmen: Edgar Wright
Reklam Yazarı: Gareth Butters
Sanat Yönetmeni: Joe Miller
Medya Planlama ve Satın Alma: OMD

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...