Site icon Campaign Türkiye

‘Kanserken Çalışma’nın ikinci aşaması için fikirler yarışacak

Publicis Groupe’un ‘Kanserken Çalışma’ projesinin ‘The Big C’ (Büyük C) adlı küresel brief’i dünyadaki tüm ülkelerin katılımına açıldı.
‘Kanserken Çalışma’ “Büyük C” 10 Temmuz’da başvurulara açıldı, reklam dünyasından ve sektör dışından kreatifler 2024 Dünya Kanser Günü’nde başlayacak kampanya için fikirlerini sunmaya davet edildi.

Yaratıcılara, bireylere ve çiftlere (bir ajans içinde veya ajanslar arasında çalışan), iş yerinde kanserle ilgili güvensizliği ortadan kaldırmaya ve hafifletmeye yardımcı olacak iş fikirlerini ortaya koymak için 15 Eylül’e kadar süre verildi.

Duyuru, geçen ay Cannes Lions’tan Publicis Groupe ve dört rakibinin (WPP, Omnicom, Interpublic ve Edelman) “en iyi yaratıcı zihinleri” ile birlikte Kanserken Çalışma’nın bir sonraki aşamasını yaratmak için 100 milyon dolarla desteklenecekleri küresel bir yarışmaya davet edilmişlerdi.

Bazıları, çalışmayı desteklemek adına 100 milyon dolarlık bağışlanan medya harcaması sözü verdi (bu meblağ sınırlı üretim kaynağını da kapsayacak). Cannes’da health for good Lion Grand Prix’ini kazanan Kanserken Çalışma, Publicis Groupe CEO’su Arthur Sadoun’un 2022 baharında kanser tedavisi görme konusundaki kişisel deneyiminden ilham aldı.

Cannes Lions’ın değerlendirme sistemlerini kullanan “Büyük C” jürisi, beş holding şirketinin kıdemli kreatif ve strateji liderlerinden oluşacak. Bunlar arasında FCB’nin Küresel Başkanı ve Küresel CCO’su Susan Credle, Leo Burnett’in Küresel CCO’su Chaka Sobhani, BBDO Kuzey Amerika CCO’su Luiz Sanches, Edelman’ın Küresel COO’su Judy John ve VMLY&R’nin Küresel CCO’su Debbi Vandeven yer alıyor.

Değerlendirme sonucunda kazanan, ekim ayının sonunda açıklanacak. Kazananlara ayrıca Cannes Lions 2024’e katılmaları için delege kartı verilecek. Daha fazla detay için tıklayınız.

Citi, EE, L’Oréal, Lloyds Banking Group, LVMH, McDonald’s, Pepsico, Unilever ve Walmart’ın da aralarında bulunduğu birçok global marka, Kanserken Çalışma’ya destek sözü verdi.

Google ve Meta’dan Disney ve Haymarket Media Group’a kadar uzanan birçok şirket de kampanya için kaydoldu ve medya alanı bağışladı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version