Site icon Campaign Türkiye

Kanserken Çalışma: Davos’tan Super Bowl’a

Kanserken Çalışma projesi, iş yerinde kanser tedavisi gören hastaların duyduğu endişeyi ortadan kaldırmak amacıyla, sektörler arasında bir koalisyon kurularak Publicis Groupe tarafından hayata geçirildi. Grup, yeni kampanyasıyla herkese, kanserli hastaları/iş arkadaşlarını destekleme konusunda üzerine düşen rolü sahiplenmeye yönelik küresel bir “çağrı” yapıyor.

Publicis Groupe CEO’su Arthur Sadoun, geçen yıl kanser teşhisi konulduktan ve tedavi gördükten sonra, 17 Ocak’ta Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda, ‘Kanserken Çalışma’ projesini duyurdu. Sektöründe lider uluslararası şirketler, program kapsamında birlik olarak kanserli hastalar için şeffaf, destekleyici ve iyileşmeye yönelik bir kültür yaratma taahhüdü verdi. Kurucu ortaklar arasında Abbvie, Adobe, Bank of America, BNP Paribas, BT, Citi, Google, Haleon, Labcorp, L’Oréal, Lloyd’s, LVMH, Marriott, McDonald’s, Meta, Mondelez, Microsoft, MSD, Nestlé, Omnicom, Pepsico, Renault Group, Sanofi, Toyota, Unilever, Verizon ve dünyanın en büyük, lider işvereni Walmart bulunuyor.

Walmart Yönetim Kurulu Başkanı & CEO’su, Doug McMillon projeye dair şunları söyledi: “Walmart olarak, kanser teşhisinin işyerinde yarattığı endişeyi ortadan kaldırmak için ‘Kanserken Çalışma’ projesine dahil olarak sektör lideri şirketlerle iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Amacımız, toplumun tasarruf etmesi ve daha iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olmak. Kanserli hastalar da dahil olmak üzere, kendi iş ortaklarımızın sağlığını ve refahını desteklemek bu amacın merkezinde yer alıyor. Hep birlikte, iş yerlerini kanser teşhisi konulan çalışanlarımız için daha iyi hale getirebilir ve bireylerin yaşamları üzerinde olumlu bir etki yaratabiliriz.”

‘Kanserken Çalışma’, Dünya Kanser Günü’nde bir uyandırma çağrısı yaparak şimdi gözlerini daha geniş bir dünyaya dikiyor. Her iki insandan birine kanser teşhisi konulduğu gerçeğinden hareketle, hepimizin iş yerinde kanser hastalarını destekleme sorumluluğu bulunuyor. Bu çağrının merkezinde, Elena Petitti Di Roreto ve Martin de Thurah tarafından yönetilen, kanser hastalarının genellikle üzücü olan yolculuğunu, işyeri desteğinin hayati önemini anlatan ‘Pazartesi’ adlı kampanya filmi yer alıyor. ‘Pazartesi’ kampanyasının hayata geçmesine emek veren ekibin çoğu kanseri yenmiş ve kanserle ilgilenen kişilerden oluşuyor; bu da evrensel bir meseleye dikkat çeken filme kişisel ve özgün bir yankı kazandırıyor.

İşyerinde sosyal değişim yaratmak genellikle yıllar alabildiğinden, Publicis Groupe ivmeyi ve benimsemeyi hızlandırmak için yaratıcılığın ve kitle iletişim araçlarının gücünden yararlanıyor. 100 milyon dolar değerinde medya satın alma çalışmalarıyla desteklenen kampanyanın iş ortakları arasında Disney/ABC, NBCU, Warner Bros Discovery, Paramount, Fox, Roku, Snap, iHeart, Tiktok, YouTube, NCM, Screenvision, Clear Channel, Lamar, Zeta ve Meta gibi lider medya şirketleri yer alıyor. Bu şirketlerin destekleriyle şu ana dek toplam 1 milyar erişim elde eden kampanyanın çağrısının herkes tarafından duyulması amaçlanıyor. Publicis Groupe da Super Bowl reklam spotu satın alan ve yatırım yapan ilk holding şirketi olarak, bu çağrıya katkıda bulunacak.

Publicis Groupe Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Arthur Sadoun kampanyaya ilişkin: “ İş ortaklarımızın desteğiyle kurulan koalisyon ve Dünya Ekonomik Forumu’nun desteği sayesinde ‘Kanserken Çalışma’ projesi şimdiden 20 milyon insanın hayatını olumlu yönde etkilemeye başladı. Elbette daha fazla şirketi bu harekete katmaya devam edeceğiz. Ancak kanser teşhisi konulan meslektaşlarımızın yanında durarak hepimizin üstlenebileceği rol de bir o kadar kritik. Bu nedenle, işyerinde gerçek bir kültürel değişim yaratmak için sadece farkındalık değil, herkesin harekete geçmesi için bir çağrı başlatıyoruz.”

Exit mobile version