artwork

Kalpleri ısıtan 8 Babalar Günü reklamı

8 yıl önce

0

Reklam endüstrisinin, şimdiye kadar nispeten bakir olan “baba” kavramını keşfetmesiyle beraber, her babalar gününde daha fazla sayıda, daha duygu yüklü ve daha dokunaklı reklamlar izlemeye başladık.

Sizler için 2016’nın ilk altı ayında globalde yayınlanmış, en yürek parçalayıcı 8 tanesini derledik:

Dockers

Dockers’ın kurum içi hazırlanan kampanyası, hatıraları anımsatarak aile bireylerini bir araya getiriyor ve insanların babaları hakkında bir şeyler paylaşmalarını istiyor.

Gillette

Grey New York imzası taşıyan kampanya, internetin bu denli hayatımıza yer kaplamasıyla, oğulların babalarına daha az şey sorduğunu tespit ederek, babaların internetten daha iyi tavsiye vereceklerini kanıtlamak istiyor.

Angel Soft

Tuvalet kağıdı markasının reklamı gerçekten mendil ıslatacak tonlar barındırıyor. Filipinli göçmen ve dul bir babanın çocuklarına para gönderebilmek için 3 işte birden çalışmasını anlatan videoda, babalar gününde aileye uçak bileti verilerek tüm ailenin bir araya gelmesi sağlanıyor.

Sport Chek

Efsanevi hokey oyuncusu Wayne Gretzky’ni merkez alan bu reklamda evde çekilen gerçek videolar kullanılarak, sporcunun babasıyla olan ilişkisi ve nasıl desteklendiği anlatılmış.

Courtyard Hotels/NFL

Courtyard Hotels’in resmi sponsoru NFL, takım oyuncularının çocuklarına babalarında neyi sevdikleri soruluyor.

Kleenex

Facebook için hazırlanan bu reklamda babalar kariyer günü etkinliği için okula çağrılıyor ama sürprizle karşılaşıyorlar. Babaların işlerini anlatmasından sonra çocuklar sahne alarak babalarına övgü dolu sözcükler söylemeye başlıyorlar. Reklam şimdiye dek Facebook’ta 7.800 etkileşime ulaşarak 4.778 paylaşım ve 398 yorum aldı.

American Family Insurance

BBDO New York ve American Family Insurance oğullarının hayallerini destekleyen ve ona sigorta olan babaların hikayesini anlatıyor.

The Sound

Reklam ajansı The Sound yayınladığı moral yükseltici reklamda 7 tane babanın her gününü filme alarak babalığın modern zamanlardaki yolculuğunu aktarıyor.

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...