artwork

Kahve dükkanları, pop-up kitabevine dönüştü

3 ay önce

0

Louis Vuitton’un Şanghay’daki pop-up kitabevleri sosyal medyada ses getirdi

Louis Vuitton‘un kendini seyahate adaması, markanın bavul üreticisi olarak başlamasına, köklerine kadar uzanıyor.

Louis Vuitton, Şehir Rehberleri, Moda Gözü ve Seyahat Kitapları dahil olmak üzere önemli basılı koleksiyonlarını satmak için Şanghay’da üç kitabevi açtı. Plusone, Metal Hands ve Manner adlı üç yerel kahve dükkanından dönüştürülen kitabevleri, Louis Vuitton Şehir Rehberi’nin Pekin, Şanghay ve Chengdu baskılarının kapak renklerinde. Ziyaretçiler, 25 Haziran’dan 1 Temmuz’a kadar açık olan pop-up’lara uğrayarak Maison’un “seyahat sanatı” konusundaki benzersiz yorumunu deneyimleyebiliyordu.

Yerel kahve dükkanı Plusone, sarı temalı bir Louis Vuitton kitabevine dönüştürüldü. Fotoğraf: Louis Vuitton

Netizenlerin Tepkisi

Ziyaretçiler, kitaplardan en az ikisini satın alırlarsa kahvenin tadını çıkarabiliyor ve çevre dostu bir bez çanta alabiliyordu. Bu taktik, çevrim dışı ve çevrim içi trafiği artırmaya yardımcı oldu. “LV Bookstore” hashtag’i, Xiaohongshu’da 168.800 kereden fazla görüntüleme aldı. Sosyal paylaşımlara göre üç kahve dükkanının dışında uzun kuyruklar oluştu. Hatta bazı netizenler, sınırlı sayıda üretilen bez çantaları almak için üç yeri de ziyaret etti.

Sonuç

Louis Vuitton, Şanghay’dan önce Pekin, Chengdu, Aranya ve Xiamen de dahil olmak üzere ülke genelinde kitabevleri ve kitap kiosk’ları açmıştı. Kahve markalarıyla ortaklık Çin’de yeni bir şey olmasa da, Louis Vuitton ayrıcalıklı oluşunu korumakla daha geniş yerel topluluklarla etkileşim kurmak arasında ince bir çizgide yürüyor. Marka, bir kahve veya çay zinciriyle iş birliği yapmak ve özel teklifleri ülke çapında sunmak yerine, Şanghay’ın popüler mahallelerindeki üç farklı mağazayı kitapçıya dönüştürmeye karar verdi ve kahve yerine Şehir Rehberi girişimi merkeze oturdu. Bu, marka bütünlüğünün korunmasını ve pop-up’ların doğru hedef kitlede yankı uyandırmasını sağlıyor. Louis Vuitton’un basılı yayına ve seyahat kültürünü paylaşmaya olan bağlılığı, 1854’te kurulduğundan beri devam ediyor. Jing Daily’nin “Çin’in Yüksek Harcama Yapan Kültürel Tüketicisini Kazanmak: Lüksün Geleceği” raporunun gösterdiği gibi, tüketim ve koleksiyonculuk arasında önemli bir ayrım olmalıdır. Koleksiyonculuk sadece Louis Vuitton Bavullar veya diğer yüksek fiyatlı ürünler için para saçmayı gerektirmez; markalı bir kitap veya bez çanta bile imrenilen unsurlar haline gelebilir.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...