Kahramanlar: Ali Özgen

Krombera Reklam Yazarı Ali Özgen, mesleğine uygun bir seçimle kelimeleri kahramanı olarak ilan ediyor. Metin için özel hazırlanan görsel ise Tutku Nur Kurtuluş’un imzasını taşıyor.

Aslına bakarsanız daha önce böyle bir soru üzerine hiç düşünmemiştim, acaba benim kahramanım kimdi? Ayrıca bildiğimiz kahramanlar hayat kurtarmakla meşgul süper güçleri olan delilerdi, ben ise daha önce hiç hayati tehlike atlatmamıştım.

Yani diyeceğim o ki, “ne işi olur kahramanın benimle?” diye düşündüm önce. Sonra Hollywood’ın dayattığı klasik kahraman terimini bir kenara bıraktım, biraz zor oldu tabii Spider-Man’in ağlarından kurtulmak ama başardım.

Şimdi şöyle bir düşününce fark ediyorum ki herkesin hayatında birçok kahraman vardır. Bu özel kahramanlara değinmek için size hayatımdan kısaca bahsetmem gerekiyor.

Benim hayatım ailem, sevdiklerim, Beşiktaş ve işimden oluşur. Hayatımı oluşturan her parçanın özel bir kahramanı olduğuna inanırım, yani düşününce fark ettim ki öyleymiş…

Hayatımı oluşturan ilk parça ailemdir, bu parçanın en büyük kahramanı ise annem. Şefkat, iyilik, melek kanatları ve karşılıksız sevgi gibi özel güçlerle bezenmiştir. Çıkış sloganı: “Ben senin annenim!”

Sevdiklerime gelince bu tayfayı, Power Rangers gibi düşünebilirsiniz. Genelde birlikte hareket ederler, en önemli özel güçleri “beni benden önce düşünmeleridir.” Tarzları farklı olsa da konu ben olunca hemen birlik olurlar. Bu arada içlerinde biri var ki, o her şeyim olan kahraman…

Bu ekibin çıkış sloganı: “Tamam hallolur, sen hiç canını sıkma!”

Hayatımın bir diğer parçası, çoğu zaman siyah, son zamanlarda oldukça beyaz Beşiktaş’tır. Kahramanım ise Süleyman Seba’dır. Şampiyonluk kutlamalarında ilk Süleyman Seba tezahüratını başlatanlardan olurum genelde, kahramanımın çıkış sloganı: “Beşiktaş’ı üzmesinler.”

İşim, hayatımı oluşturan en önemli kısımlardan biri… Delicesine fikir düşünmekten ve yazmaktan daha iyi ne olabilir ki…

İşimdeki kahramanım tabii ki kelimelerdir. Ben bir reklam yazarıyım, bomboş bir sayfanın karşısına geçer, bir fikir yazarım. Bazen büyür binlerce kişiye ulaşır, bazen bana kalır ama o boş sayfa hep dolar.

Ben kelimelerin sihriyle gelişir, kelimelerin büyüsüyle para kazanırım. Kelimelerin güzelliğiyle ismimi duyururum (şimdi olduğu gibi).

Ve kelimeler sadece işimdeki kahramanım olmakla yetinmezler. Diğer tüm kahramanlarımla ilişkim kelimelere bağlıdır.

Kelimeler benim asıl kahramanımdır.

Aslında herkesin hayatında bu kahramanın rolü oldukça büyüktür. Onlar olmadan yaşam olmaz tabii ama ben kelimelerin sevdiği insanlardanım.

Asıl kahramanımın çıkış sloganı…

“Evrende bir sihir varsa, o da kelimelerde gizlidir.”

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 82. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.