KAHRAMANLAR: EZGİ HİNDİSTAN

Ezgi Hindistan 90. sayımızda kahramanlarını yazdı. Taksici, Aşcı, Facetune2, Lnky! ve daha fazlasını anlattı.

Kahraman Taksici

Bir perşembe. Saat 9’u 10 geçiyor. Yine işe geç kalıyor olmanın kıyısında yüzdüğüm stres dolu sabahlardan biri. Yaklaşık 10 dakika önce uyanmış ve elime geçen ilk giysileri giyip değil saçımı taramak, tuvalete bile girmeden kendimi dışarı atıyorum.

O gün, en ihtiyacım olduğu anda, en olması gereken yerde olan ve 25 dakikalık yolu, 13 dakikada kat edip beni 3 gün üst üste işe geç kalan arsız çalışan olmaktan kurtaran taksici abi… Kahramanımsın.

 Kahraman Aşçı

Sırada bekleyen diğer müşterilerin sinirlerini bozacak kadar uzun bir süre boyunca ne yiyeceğime karar veremeyip lokantada gerginlik çıkmasına neden olmama ramak kala insiyatif alıp ne yiyeceğime kendi karar veren Özkonak Lokantası’ndaki aşçı abi… Sen de benim için bir kahramansın.

Kahraman Facetune2

Herkesin güzel çıkıp benim rezalet göründüğüm ama çılgınca paylaşmak istediğim o grup fotoğrafında göz altı torbalarımı silmeme ve tenimi pürüzsüzleştirmeme yardımcı olup Instagram’da ekmek yememi sağlayan FaceTune2… Seni nasıl unutabilirim ki? Hakkını nasıl vermem? Canımsın. Gerçek bir kahramansın, kahramanımsın. Aldığım beğenilerin yarısı senindir.

 Kahraman Inky!

Gördüğüm en büyük özgürlük savaşçısı… Yeni Zelanda’da tutulduğu akvaryumdan cesareti, zekası ve becerikliliği sayesinde kaçmayı başarıp okyanusuna kavuşan ahtapot Inky… Sen gerçek bir kahramansın. Inky dövmesi yaptıracağım sanırım.

 Kahraman Katerina Dalaka

Çok kilo almıştım ve sadece neden kilo aldım diye üzülüyordum. Bir gün cesaretimi toplayıp ciddili zayıflama yemini ettim ve bu süreci bir kampanya gibi yönetmeye karar verdim. Büyük zayıflama hareketimin manifestosu kafamda hazırdı bile. Zaten çok dolmuştum… Stratejim kafamda şekilleniyordu ama bu hareketin asıl ihtiyacı olan şey “WOW” bir isimdi. Beni motive edecek, ne olursa olsun devam etmemi sağlayacak, elbet kazanacağımı bana her daim hatırlatacak bir isim bulmalıydım. Kampanyamın influencer’ını arıyordum aslında sanırım. Konuyu düşündüğüm sırada televizyonda Survivor açıktı. Aşırı fit bir kadın bütün oyunları kazanıyordu. Acun’un sesini duydum: “Katerina Dalakaaa, Katerina Dalaka… Bu kız kazanmayı biliyor!” İşte bu dedim. Katerina Dalaka! Büyük zayıflama hareketimin adı tabii ki Katerina Dalaka olacak! Öyle de oldu. Günde 10 bin adım attığımda, eve kendi uydurduğum Katerina Dalaka zafer şarkısıyla giriyordum. Ne diyebilirim ki? Katerina Dalaka… Sen bir kahraman olmasan bile benim zayıflama maceramın bir kahramanısın…

Kahraman Kedilerim

Tekirim Kivi ve Kara Oğlum Maçuka, siz beni bu dünyada öylesine güçlü, öylesine güzel ve öylesine benim olan bir sevgiden mahrum kalmaktan kurtardınız. Kahramanlarımsınız. G*tünüzü yerim.

 Kahraman Yeşil Mercimek Yemeği

Aşırı az kalorilisin. Hayvan yemeden protein ihtiyacımı karşılıyorsun, pahalı değilsin, çok kolay pişiyorsun ve çok lezzetlisin. Evet yeşil mercimek yemeği… Tüm bu özelliklerinle sen, bir kahramandan farksızsın.

 Kahraman Ben

Her kahraman, kahraman olmak zorunda değil bence. Ben herhangi bir kahramanlık yapmadım mesela ama yine de kendi hayatımın kahramanıyım. Yani kahramanım ama kahraman kelimesine yabancılaştım.

Ezgi Hindistan
Sr. Digital Copywriter

Bu yazı ilk kez 90. sayımızda yayınlanmıştır.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.