Site icon Campaign Türkiye

Kadınlara özel fotoğraf yarışması sonuçlandı

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışması sonuçlandı. Bu sene de ‘hayata dair’ temasıyla fotoğrafseverleri buluşturan yarışmada Nurten Öztürk, ‘Modern Yalnızlıklar’ adlı fotoğrafıyla birinciliğe layık görüldü. Seyhan Babal, ‘Sınırsız’ adlı fotoğrafıyla ikinci olurken Tuğba Yüksel ‘İsimsiz’ fotoğrafıyla üçüncü oldu. Yarışmaya bu sene 1.134 yarışmacı 5.143 fotoğrafla katıldı.

Anadolu Hayat Emeklilik’in Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürüttüğü yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Cengiz Karlıova, fotoğraf sanatçısı Mehmet Kısmet ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı. Yarışmanın birincisi 5.000 TL, ikincisi 3.000 TL, üçüncüsü ise 1.000 TL ile ödüllendirildi. Ayrıca sergilenmeye değer bulunan her esere de 250 TL telif ödenecek. Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler 9 Mayıs itibarıyla İstanbul Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğrafseverlerle buluşacak.

Nurten Öztürk, Modern Yalnızlıklar, Yarışma birincisi Seyhan Babal, Sınırsız, Yarışma ikincisi Tuğba Yüksel, İsimsiz, Yarışma üçüncüsü Ayşe Temizel, Avlanma Zamanı Esra Türksönmez, Yansıma Evren Tosun Hatice Çavuş, Yansıma Meral Kuru, Bekleyiş Sema Ulubir, Patlak Top Sevinç Doğu, Nereye?

 

 

 

Exit mobile version