Kadınlar neden aynı ürün için daha fazla ödeme yapmak zorunda?

Burger King, müşterilerine bir noktanın doğruluğunu ya da yanlışlığını kanıtlarken onları şaşırtmayı seviyor ve bunu yaparkende ortaya genelde kreatif işler çıkartıyor. Fast-food markası bu sefer, kadın müşterilerinin aynı ürün için daha fazla ödeme yapmasını istiyor, ki ürünler arasındaki tek fark kutunun pembe olması. Marka bu hareketi ile kadınlara özel ya da yönelik ürünlere uygulanan “pink tax” (pembe vergi)nin saçmalığının altını çiziyor.

Pembe vergi, New York Tüketici İşleri Departmanına göre, ürünlerin yüzde 42’sinin kadınlara özel versiyonunun (erkek jiletleri ve kadın jiletleri fiyatları arasındaki farkı düşünün) erkeklerden daha pahalı olması nedeniyle aradaki farka verilen isimdir.

Miamili ajans David imzalı 60 saniyelik reklam filmi, kadınların paketin pembe olması nedeniyle daha fazla ödeme yapmasının ne kadar saçma olduğunu göstermek için akıllı bir sosyal deney kullanır. Böyle yaparak, fast-food zinciri normalize edilmiş bir yanlış olanı alır ve tüketicilerin bunu sorgulamasını ve buna karşı savaşmasını ister.

Künye

Reklamveren Burger King
Ajans David the Agency
ECD Tony Kalathara
Kreatif Direktör Danny Alvarez, Jason Wolske
Sr. Art Direktör Aaron Willard
Sr. Metin Yazarı Jaime Villalva
Sr. Yapımcı Carlos Torres
Yapımcı Nick Bourne, Kelly Allen
Prodüksiyon Şirketi Here Be Dragons
Yönetmen Kris Belman
PR Ajansı Alison Brod Marketing + Communications

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.