Kadınlar kendine her alanda güveniyor

Nike ABD’li kadın futbol takımının Dünya Kupası’nda Netherlands’a karşı galibiyetini Twitter’a taşıdı; bazı övgü sözcüklerinin yanı sıra turnuvaların kısa bir özetine de ışık tuttu.

Bu övgü, ABD kazandıktan sonra sosyal medya kanallarında 60 saniyelik bir reklama dönüştü. Nike’ın takıma yazmış olduğu tebrik mesajı ve reklamdaki dış ses: “Dört kez şampiyon olabileceğimize ve sadece en iyi kadın futbol takımı olana kadar değil, dünyadaki en iyi futbol takımı olana dek, kızların ve erkeklerin dışarı oyun oynamaya çıktıklarında ‘Büyüdüğümde @mPinoe gibi olmak istiyorum’ gibi sözler söyleyene dek kazanmaya devam edeceğimize inanıyorum.

Kendilerini ifade etmek ve kazanmak için ilham alacaklar. Sesimizi duyuracağız ve TV programları, sadece her dört yılda bir değil her gün bizi konuşacak. Bu kadınlar sadece futbol alanında değil her alanda başarı gösterecekler. Her duvarı yıkacak ve yüzlerini Rushmore Dağı’na kazıtacaklar. Sadece tarih yazmak için değil, mevcut durumu değiştirmek için savaşmaya devam edecekler. Bu takım kazandığında herkes kazanır.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.