Site icon Campaign Türkiye

Kadınlar Günü için Türkiye’den öne çıkan reklamlar

Kadınlar Günü için Türkiye'den öne çıkan reklamlar

"El alem ne derse desin, biz böyle yaşarız."

Tüm dünyada aynı gün kutlanan 8 Mart Kadınlar Günü için Türkiye’den hazırlanan reklam kampanyalarını sizin için derledik. Bu kampanyaların ortak noktası ise kadınların çalışma ve sosyal hayatta eşit haklara sahip olmasını ve kadın haklarının korunmasını destekleyici çalışmalara yoğunluk vermeleri oldu.

Boyner – Kadına Kadın, Çocuğa İse Çocuk

Boyner 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için “kadına kadın, çocuğa ise çocuk” diyerek toplumda kadının ve çocuğun konumlandırılışı üzerine vurucu bir video hazırladı. Boyner Grup’un videosu sosyal medyada #Nokta ve #18denönceherkesçocuk hashtag’leriyle yayınlandı.

Nako – Elden Ele Örgü

Nako, #EldenEleÖrgü kampanyası kapsamında birbirini hiç tanımayan, farklı şehirlerdeki binlerce kadının aynı örgülere ilmek attığı sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Vodafone

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırlanan Vodafone reklamının başrolü Ağrılı kadın futbolculara verilerek kadınların her alanda başarılı olabileceğine vurgu yapıldı.

Alfemo – Kadınım

Alfemo Kadınlar Günü reklamı, “bir ev dünyanın en güzel mobilyalarıyla dolu olsa da içinde kadın yoksa anlamını kaybeder” mesajı veriyor. Tanju Okan’ın Kadınım parçası üzerine şekillenen reklam filmi genellikle iyi yorumlar alırken, kadına biçilen rol nedeniyle sosyal medya tartışmalarını da ateşliyor.

Koç Holding

Koç Holding, değişen rollere dikkat çekerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir film hazırladı. Publicis reklam ajansı iş birliğiyle yaratılan filmde, ekranlarda izlemeye alıştığımız geleneksel rollerdeki karakterlerden yola çıkarak, toplumda kadınların çeşitlenen ve farklılaşan rollerine dikkat çekiliyor.

Elidor – El Alem Collection

Unilever’in saç bakım markası Elidor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe sayılı günler kala “el alem ne derse desin, biz böyle yaşarız” diyerek kadınların gücünü bir kez daha vurguladığı kampanyasıyla karşımızda. Geçen yıl “Güç doğamızda var” sloganıyla yayınladığı reklamında kadının ve doğanın gücünü özdeşleştiren marka, bu yıl da hep kendi yolunda olan kızlara her zaman destek olacağını söylüyor.

Ford Otosan – Trafikte Kadın

Ford Otosan, trafikte cinsiyet ayrımına bir son vermek için #TrafikteKadın kampanyasını başlattı. Marka her şeyden önce trafiğin cinsiyeti olmasın diye, #TrafikteKadın ön yargısına asla yol verme diyor.

Arçelik – Eşit Sözlük

Arçelik‘in Kadınlar Günü reklamı kadın – erkek eşitsizliği ve cinsiyetçi söylemleri ortadan kaldıracak bir çözüm olarak Eşit Sözlük projesini tanıtıyor. Uygulamayı indiren kullanıcıların yazdıkları cinsiyetçi ifadelere, Eşit Sözlük eşitlikçi karşılıklar öneriyor.

Karaca – Ben İstersem

AXE -Kırdıysak Özür Dileriz

AXE, Kadınlar Günü reklamı için yine alışılmışın dışında bir reklam kampanyası başlattı. #KırdıysakOzurDileriz hastag’iyle çıkan kampanyanın reklam filmine Can Bonomo, ‘Beni Affet‘ şarkısıyla eşlik ediyor.

TEB – ElAlemNeDer

Kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmesine katkı sağlamayı hedefleyen TEB’den el alem ne derse desin yılmayan kadınlara destek geldi.

Filli Boya – Mucizemsin

Geçtiğimiz sene, ‘Anca Beraber Kanca Beraber’ reklam kampanyası ile çok konuşulan Filli Boya, Kadınlar Günü reklamı için bu sene de dikkatleri çeken bir kampanya hazırladı. ‘Mucizemsin‘ isimli reklam kampanyası ‘Birlikte, huzur içinde yaşayabilmek için hepimiz birer mucizeyiz.’ mesajı ile yayınlandı.

ABC – Sayenizde Her Şey Yerli Yerinde

ABC Kadınlar Günü için özel olarak hazırladığı reklam filmi ile 2017 yılında hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi “Yerli Yerinde” sayesinde ekonomiye katılan Osmaniyeli kadınları ekrana taşıdı.

Türk Telekom

Türk Telekom, Kadınlar Günü reklamı için ‘Herkes için Erişilebilir İletişim’ prensibi doğrultusunda hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” projesi kapsamında bir film hazırladı. Yaşanmış bir hikayeden esinlenerek hazırlanan reklam filminde, köyde çorap satarak geçimini sağlayan Zeynep Teyze’nin hikayesi konu ediliyor.

Polisan – Her Ses Bir Nefes 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Polisan eşitsizlik ve şiddetin kırmızı çizgilerini gözler önüne sererek ‘Her Ses Bir Nefes‘ diyor.

Lassa – Sağlamsa, Kadınlarıyla Sağlam Lassa

Lastik markası Lassa Kadınlar Günü reklamı ile markanın başarısında rol alan kadınlara yer verdiği özel bir reklam filmi hazırladı. Erkek egemen gözüken lastik sektöründe kadınların güçlü varlığını gözler önüne seren çalışmada Brisalı kadın çalışanlar ve Brisa’nın kadın iş ortakları yer alıyor.

Rossmann – Şiddetin izleri silinebilir mi?

Rossmann, Kadınlar Günü için hazırladığı videoda kadına şiddetin izleri silinebilir mi sorusunun cevabını arıyor.

Gitti Gidiyor – İyi ki Varsınız

 

AXA Sigorta – Görsünler

Gratis – Bugün Ve Her gün

Opet – Kadınlar Başrolde

İnci Deri – Ben Buyum, Ben Ne İstersem Oyum, Ben Kadınım!

Sabancı Vakfı – Eşitliğe Ses Ver
Migros – Kadınların Hayata Katılması İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz

Pegasus Airlines 

ING Bank – Cesaretin Yeter

ING Bank kadınları her alanda desteklediğini belirten Kadınlar Günü reklamını yayınladı. Banka; cesur ve kararlı kadınların yalnız olmadığını, yalnız kalmayacağını, cesaretlerinin yalnızca kendi gelecekleri değil, ülkemizin geleceğini de değiştireceğini anlatıyor.

Exit mobile version