artwork

K-pop grubu Blackpink, hayranlarını Roblox’a bekliyor

1 ay önce

0

Koreli pop hayranları, oyun platformu Roblox’u temel alan en yeni fan hub’da süper grup Blackpink’e olan sevgilerini paylaşabilir.

“Blackpink the palace” aktivasyonu, Güney Koreli eğlence ajansı YG Entertainment (aynı zamanda grubun plak şirketi) tarafından başlatıldı ve Londra metaverse stüdyosu Karta tarafından yaratıldı. 25 Ağustos’tan itibaren oynanabilir.

Hayranlar için çeşitli oyun içi deneyimlerin yanı sıra devasa bir “saray” içinde grup üyelerinin avatarlarıyla “fotoğraf çekme”, “görkemli” taht odasını keşfetme fırsatları var ve platformda Blackpink temalı partiler düzenlemek, ev sahipliği yapmak için deneyim parası kazanmak gerekiyor.

Oyuncular ayrıca Roblox avatarlarını Blackpink temalı kıyafetlerle giydirebilir ve “kristalleri parçalamak” için Blackpink ışık çubuğu şeklindeki bir çekici alabilecekleri ve oyun içi ödüller kazanabilecekleri temalı oyunlarla etkileşime girebilir. Deneyime, açılışından sonraki ilk 24 saat içinde erişen Roblox kullanıcıları, profillerinde görüntülenecek özel bir rozet de kazanacak.

YG Plus IPX Bölüm Başkanı Hyojung Lee şunları söyledi: “Dünyanın her yerinden hayranları, zaman ve mekan kısıtlamalarının ötesinde parti yapabilecekleri, bağlantı kurabilecekleri ve Blackpink’e dair her şeyi deneyimleyebilecekleri güzel bir sanal sarayda ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Hayranlar dört üyenin hepsinin avatarlarıyla selfie çekme fırsatına sahip olacak.”

Blackpink, 2016 yılında Güney Kore’de kuruldu ve üyeleri; Jennie, Jisoo, Lisa ve Rosé.

Yedi yıl sonra grup, YouTube’da 90 milyondan fazla abone ve 32 milyardan fazla video görüntüleme toplayarak küresel bir süperstarlığa ulaştı ve bu yıl Coachella Festivali’ne katılan ilk Asyalı sanatçılar oldu.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK
Senin için
Tümünü göster
Tinder’dan “dövme salonu”

Tinder “çift” dövmelerini silmeye davet ediyor...