artwork

JWT’nin global başkanı Gustavo Martinez oldu

10 sene önce

0

McCann Worldgroup’un Arjantin’li, 50 yaşındaki kıdemli CEO’su Gustavo Martinez, JWT’nin global başkanı oldu. Martinez, JWT’nin 150 yıllık tarihineki ilk ABD ya da İngiltere dışından gelen global yöneticisi oldu.

Gustavo Martinez ve Bob Jeffrey

İşe alımda son onayı WPP verse de, JWT’yi büyüyen marketlere yoğunlaştırma çabalarıyla bilinen JWT’nin şu anki CEO’su Bob Jeffrey’nin bu harekette etkisi olduğu söyleniyor.

Jeffrey, Martinez için “Gustavo JWT’nin geleceği” yorumunu yapıyor.

Martinez global başkanlık görevine önümüzdeki sene Şubat ayında başlayacak, Jeffrey’nin yerineyse 2015’te geçeceği varsayılıyor. Jeffrey ise o tarihten sonra  bağımsız yönetim kurulu başkanı olacak.

Martinez JWT’ye, Interpublic’in McCann Worldgroup şirketindeki Avrupa ve Asya bölgelerinden sorumlu başkanlık görevini bırakarak gelecek.

McCann’den önce Martinez global marka yönetimi ve global yeni iş direktörüydü. Bir sefere mahsus Arjantin’de Ogilvy & Mather’ın kıdemli yöneticiliğini de yapan Martinez, Barcelona’da da Saatchi&Saatchi ve McCann-Erickson için çalışmıştı.

2004’ten beri JWT’nin global CEO’su olan Bob Jeffrey konuyla ilgili “Gustavo ve ben, müşterilerimize ve ajansa en iyi desteği sağlamak ve 2015’te kusursuz bir geçiş gerçekleştirmek için çok yakın bir şekilde çalışacağız” sözlerini sarf etti.

JWT’nin 150 yıllık tarihinde daha önce de bir kez Amerikalı olmayan biri yönetime gelmişti. İngiliz Chris Jones, 1997’de göreve geldiğinde ajansın en genç CEO’su olmuştu. Kötü giden sağlık durumu yüzünden Jones, 2001’de görevinden ayrılmıştı.

Senin için
Tümünü göster
Hepsiburada yılın ilk çeyreğinde 24 Milyon siparişle %78 büyüdü

Hepsiburada, 2023’ün ilk çeyreğinde güçlü performansını sürdürdü...

Ülker “bizz@kampüs”

bizz@kampüs’te 790 takım Dankek için yarıştı...

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nda atamalar gerçekleşti

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nın yönetim kuruluna iki yeni isim atandı...