artwork

JWT’de “Fırtınalı” günler

8 sene önce

0

Hafta başından beri hareketli günler geçiren J. Walter Thompson‘da sular durulmuyor. Ajansın Başkanı ve CEO’su Gustavo Martinez‘in çalışanlara ırkçı ve seksist davrandığı iddiasıyla başlayan süreç sonunda Martinez’in şirketle karşılıklı anlaşarak istifa ettiği açıklandı.

Gustavo Martinez

İddialar üzerine ajans yönetimi bağımsız bir hukuk bürosundan destek alarak konuyu derinlemesine incelemeye karar verdi.

Ajans bugün, JWT’ın küresel CEO’sunu da tayin etti. Yapılan açıklamada Tamara Ingram bu göreve getirildi. 2015’ten beri WPP’de Müşteri Ekibinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışarak, holdingin 45 küresel ekibinden sorumlu olan ve WPP’nin 20 milyar dolarlık karının üçte birini elde etmesini sağlayan Ingram’ın ajansın başına getirildiği açıklandı. Sektör içinden isimler müşterilerin Ingram’ı çok beğendiğini söyledi.

Tuttuğunu koparan tarzda bir çalışma prensibi olduğu için Ingram’ın lakabı Hurricane Tam (Fırtına Tam). Kariyerine Saatchi&Saatchi’de başlayan Ingram daha sonra Grey’de ve McCann Worldgroup’ta çalışmıştı.

 

Senin için
Tümünü göster
Talon CEO’su Barry Cupples liderlik değişikliği nedeniyle istifa etti

Talon’ın kurucusu Eric Newnham ise Cupples’ın yerine grup CEO’su olacak...

McCann ve Grey London’da yeni atamalar gerçekleşti

McCann, Suresh Raj; Grey London’da ise Conrad Persons ile anlaştı...