artwork

Joy yeni kampanyasıyla bulaşık yıkamaya yeni bir bakış açısı sunuyor

5 yıl önce

0

P&G ürünü Joy yeni kampanyasıyla hedef kitleye ilginç bir bakış açısı kazandırıyor. Publicis Singapur imzası taşıyan kampanya, ailenin tüm bireylerini birbirine yakınlaştırıyor.

P&G’nin bulaşık deterjanı markası Joy, ‘Share a Moment of Joy’ kampanyası adı altında iki yeni reklam yayınlıyor. İki reklam da genel olarak gerçek sohbetlerin yemek sonrasında başladığı mesajını veriyor.

İlk reklamda ailesine destek olmak için yurt dışında çalışan bir kadın, tatil için eve döndüğünde kendi çocuğunun neyi beğenip neyi beğenmediğini unutmuş gibi gözüküyor. Akşam yemeği sırasında başka bir çocuğun resimlerini bir başkasına göstermeye başladığında ise durum daha da kötüye gidiyor. Yemek sonrası anne bulaşıkları yıkarken oğlu yanına geliyor, masadaki davranışı için özür diliyor ve annesine bulaşıkları yıkarken yardım ediyor. Annesine “Ben senin hala en sevdiğin çocuğun muyum?” diye soruyor.

İkinci reklamda ise klasik bir akşam yemeğinde bir çekirdek ailenin birbiriyle hiç konuşmaması dikkati çekiyor. Anne konu açmaya çabalıyor, ancak çabalarının boş olduğunu görünce “Ben yemeği yaptım, sizlere de bulaşık yıkamak düşüyor.” diyor. Baba kız bulaşık yıkarken, babası kızının yalnızlığının sebebini merak ediyor ve arkadaşlarını soruyor. Netice olarak baba, arkadaşlarının ailelerinin kızıyla ilgili gerçeği öğrendiklerinde ondan uzak durmalarını istediğini öğreniyor. “Onlar senin arkadaşlığını hak etmiyor, ben seni seviyorum.” diyerek baba, kızının cinsel yönelimi konusunda daha anlayışlı ve açık fikirli davrandığını kanıtlıyor.

İki reklam filminde de dikkati çeken unsur, evdeki erkek figürlerin mutfak işlerini paylaşması oluyor. İki filmde de ürüne neredeyse hiç vurgu yapılmadan ve ürünün işlevinden bahsetmeden duyguya odaklanılıyor.

Künye

Reklamveren: P&G

Yaratıcı Ajans: Publicis Singapur

Kıdemli Sanat Yönetmeni: Ray Sunga

Planlama Yönetmeni: Camille Chevry

Müşteri Yöneticisi: Patricia Santiago

Müşteri Temsilcisi: Woei Wong

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...