“Joker” bu kez çevre felaketlerinin önüne geçmek için kamera karşısında

Yönetmen Todd Phillips tarafından Joker filminde kahramanlık karşıtı rolü için seçilen ve oyunculuğuyla herkesi etkileyip bunu En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ıyla taçlandıran Amerikalı aktör Joaquin Phoenix, Extinction Rebellion ve Amazon Watch’ın yayınladığı bir filmde çevre felaketlerinin önüne geçebilmek için kameranın karşısına geçti.  

Extinction Rebellion ve Amazon Watch’ın Oscar’lardan sadece birkaç gün önce yayınlanan ve “Hayatın Koruyucuları” başlıklı bir filmde aktör, yağmur ormanını tahrip eden yangınlardan kurtaramayan bir cerrahı oynuyor.

“Dünyayı Mobilize Et”, “İklimimiz, sorunumuz” kampanyasını destekleyen ve bu kısa filmde Rosario Dawson  Matthew Modine ve Q’orianka gibi diğer kişileri de görüyoruz. Phoenix; tropik ormanları yok ediyor ve yakıyoruz. Bunların küresel ölçekte olumsuz etkilerini görüyoruz. İnsanlar hala zamanımızın olduğunun farkında değil, şimdi harekete geçip tüketimimizde büyük değişiklikler yapabiliriz. Yalnızca hükümetlerin bu sorunları bizim için çözmesini ve seçimlerin bir şeyleri değiştirmesini bekleyemeyiz. Bu değişiklikleri kendi yaşamlarımızda yapma ve şimdi harekete geçme konusunda kişisel sorumluluğumuz var.” Açıklamasında bulundu.

Çevre hareketi Fransa’da, Place du Châtelet’in işgali gibi şiddet içermeyen sivil itaatsizlik eylemleriyle tanınıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.