Johnson & Johnson global ajans arayışında

WPP’den JWT ve AKQA, Omnicom’dan DDB ve BBDO, Publicis Grup’tan Razorfish ve Interpublic’ten Lowe ve R/GA olmak üzere 4 büyük networkün şirketleri Johnson & Johnson’ın kreatif işlerini yürütüyor.

Johnson & Johnson’dan yeni yapılan açıklamada şirket, değerini yükseltmek ve markalarına yenilikçi ve bütünleşik çözümler sunabilmek için global ajans arayışında olduğunu belirtti. Şirketin yıllık faaliyet raporuna göre, televizyon, radyo, basılı medya ve internet reklamlarını kapsayan dünya çapındaki reklam harcamaları 2011, 2010 ve 2009 yıllarında sırasıyla 2,6 milyar dolar, 2,5 milyar dolar ve 2,4 milyar civarındaydı.

Nielsen verilerine göre J&J’in İngiltere’deki medya harcamaları 26 milyon doları buluyor. Desteklenen markalar arasında ise Listerine, Nicorette ve Neutregena yer alıyor.

J&J geçtiğimiz günlerde EMEA bölgesindeki medya satın alma ve planlama işlerini yürütmesi için Aegis networkü Carat ile anlaşmış ve toplam 310 milyon doları şirketin medya planlama ve satın alma bütçesi olarak ayırmıştı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.