artwork

John Hegarty’ye göre 2013’ün en yaratıcı işleri

10 yıl önce

0

Campaign, BBH’in kurucusu Sir John Hegarty‘ye 2013’te en yaratıcı bulduğu işleri sordu. Hegarty’ye göre Paddy Power’ın gökkuşağı renklerindeki anti-homofobik bağcıkları yılın en yaratıcı işi.

Nedenini ise şöyle açıkladı Hegarty: “Oldukça basit: Markayı, rekabetin ötesinde tutacak ve onu bir hareket haline getirecek bir iş. Burada herkes kazanıyor: sorun, marka ve  futbol. Hepsi, tek bir ayakkabı bağcığıyla gerçekleşiyor. Bu işi çok sevdim.”

İngiltere’de, 134 profesyonel kulüpteki her oyuncuya, eşcinsellere olan desteklerini gösterebilmeleri için gökkuşağı renklerinde ayakkabı bağcığı gönderildi. Paddy Power, futboldaki homofobi üzerine dikkat çekmeyi amaçlayan, “Eşcinsel futbolcuların arkasındayız”  kampanyasında eşcinsellere yardım derneği olan Stonewall’la beraber çalıştı.

 

Künye:

Reklamveren Yetkilileri: Sebastian Bell, sponsorluk direktörü,  Michael Afflick, marka direktörü, Paddy Power

Ajans: Crispin Porter & Bogusky

Yaratıcı Ekip: Ben Walker, Matt Gooden, Christen Brestrup ve Bertie Scrase

 

Hegarty’den Lynx Apollo yorumu

Hegarty’nin kendi ajansının işleri arasında en başarılı bulduğu kampanya ise Lynx Apollo. hegarty bu iş için, “BBH’in işine baktığımız zaman, onu mükemmel kılan şeyin sadece iş değil, ürünün yani Lynx Apollo’nun bir iletişim fikri olarak doğması olduğunu görüyoruz, üründen çıkan bir fikir değil bu” şeklinde konuştu.

Bu, Lynx/Axe’ın en başarılı lansmanlarından biri.

Redbull’un uzay atlayışının yarattığı heyecan, Lynx’e eski bir astronot olan Buzz Aldrin ve bir hayranını uzaya gönderecek bir yarışmayla eklendi.

“Hiçbir şey bir astronotu yenemez” cümlesi bir kızı flört etmeye ikna etmek için en etkili yolun bir astronot olmak olduğunu vurgulamak için kullanıldı.

Künye

Reklamveren Yetkilisi: Tomas Macenaro, global başkan yardımcısı, Axe.

Ajans: BBH.

Yaratıcı Ekip: David Kolbusz, Gary McCreadie, Diego Oliveira, Caio Giannella ve Wesley Hawes.