Jetta reklamı televizyondan önce internette

Uluslararası havaalanlarında elinde isim yazılı bir pankartla bekleyen insanları mutlaka görmüşsünüzdür. Peki, bu insanların başlarına neler gelebileceğini tahmin edebilir misiniz? Misafiriniz kendisi için gelen aracı değil de hemen yanı başında bir başka misafir için bekleyen otomobili; yani Jetta’yı beğenirse neler olur?

Medina Turgul DDB’nin Volkswagen Jetta için hazırladığı yeni reklam filmi işte bu durumdan yola çıkıyor. Uzun zamandır “prestij standart” diyen Jetta, bu konumlandırmadan yine uzaklaşmış değil. Filmde, Jetta’nın yaşattığı prestije ulaşmak isteyen bir iş adamının çabası ve komik öyküsü işleniyor.

Jetta’nın çekici ve prestijli bir otomobil olduğunu anlatan film, Daylight Films tarafından iki günde çekildi. Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı’nda geçen filmin kadrosu da uluslararası. İspanyol yönetmen Albert Saguer’in çektiği filmde, yabancı oyunculara 120 figüran eşlik etti. Filmin Volkswagen Türkiye tarafından İstanbul’da çekilmesinin en büyük nedenlerinden biriyse, Jetta’nın ülkemizde oldukça geniş bir hayran kitlesinin bulunması.

Reklam filmi, TV’den önce internette:

Künye:

Ajans: Medina Turgul DDB

Yaratıcı Yönetmen: Kurtcebe Turgul

Yaratıcı Grup: Ferit Yantur, Levent Onur Özdoğan, Ayşe Aydın, Yiğit Ayvazoğlu, Kaan Topaloğlu, Emre Koç

Müşteri İlişkileri Yönetmeni: Yasemin Altan

Marka Yöneticisi: Sezen Şerez

Ajans Prodüktörü: Evrim Saraçoğlu

Yönetmen: Albert Saguer

Prodüksiyon: Daylight Films

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Güncel Blog diyor

    Çok güzel olmuş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.