artwork

Jatomi Fitness’a Türk CEO geldi

9 sene önce

0

Jatomi Fitness Türkiye’nin yeni CEO’su Osman Cenk Akın oldu. İngiltere kökenli Jatomi Fitness, Türkiye’deki operasyonlarına artık ulusal ve uluslararası marka yöneticiliği alanında deneyim sahibi olan Osman Cenk Akın’la devam etme kararı alırken, bu hamleyle Türk pazarının dinamiklerinin ön planda tutulduğu yeni bir kurumsal dönüşüm gerçekleştirme amacında oldukları belirtildi.

Akın gelecekle ilgili hedeflerini “Müşterimizi her zaman ön planda tutarak, lider pozisyonumuzu korumak ve sağlıklı bir büyüme stratejisi uygulayarak yeni sporseverlerle buluşmak” şeklinde ifade ederken; JATOMI Fitness Yönetim Kurulu Başkanı Mike Balfour “Akın’ın Türkiye’deki güçlü yönetim ekibimize katılmasından mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Osman Cenk Akın

1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Akın, lisansının ardından San Fransisco Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. Akın, kariyerine 1992’de Vakko’da Fason Üretim Müdürü olarak başladı. Akın Fruit of the Loom markasının Türkiye’de piyasaya sürülmesinde aktif olarak yer alarak burada Geliştirme Yöneticisi olarak görev aldı. 1994 yılından itibaren 16 yıl süresince Boyner Holding’de çeşitli görevleri bulunan Akın, daha sonra C&A Bölge Başkanlığı görevini yürüttü. Akın son olarak İstanbul Doors Group’ta CEO ve DREAM Yönetici Direktörü olarak görev aldı.