Site icon Campaign Türkiye

Japonya, Studio Ghibli Flört etkinliğini başlattı

Studio Ghibli aşıkları, bizzat Japon hükûmeti tarafından yürütülen bir flört etkinliğinde kendi masallarını yaratmaya teşvik ediliyor.

7 Ekim’de Aichi Eyaleti hükümet yetkilileri, Hayao Miyazaki‘nin büyülü dünyasına dalan temaları içeren, Japonca’da “evlilik faaliyetleri” anlamına gelen ‘konkatsu‘ya ev sahipliği yapacak. Eşleştirme hizmeti, Aichi Expo Memorial Park‘taki Ghibli Park‘ı civarında gerçekleştirilecek.

Mekandaki kapsamlı temayla Totoro‘yu seven bekarlar, en az bir ortak ilgi alanına sahip kişilerle tanışacaklarına emin olabilirler.

SoraNews24‘ün haberine göre etkinlik, katılımcılara üç erkek ve üç kadından oluşan altı kişilik gruplar halinde Ghibli’ye ait nesneleri bulma görevinin verileceği bir tür halka açık sanat eseri avı olacak.

Katılım için bazı sınırlar mevcut. İlgilenen bekarların 20 – 39 yaşları arasında ve bölgede yaşıyor, çalışıyor veya okula gidiyor olmaları gerekiyor.

Hükûmet 18 Eylül’de başvuruları kapattı. Studio Ghibli’ye duyulan yaygın ilgi ise 2.249 kişinin kaydolmasıyla beklenenden daha fazlaydı. Yetkililer 400 katılımcıyı kurayla seçti.

2021’de Japonya, 18 – 34 yaşları arasında evlenmeyi reddeden rekor sayıda gencin olduğunu gözlemledi ve bu da ülkenin çok düşük doğum oranına ilişkin endişeleri artırdı.

 

Kaynak: DesignTAXI

Exit mobile version