Site icon Campaign Türkiye

Jamie Oliver, Samsung’un marka elçisi oldu

Kablosuz iletişim ekipmanları alanında Dünya Olimpiyat Partneri olan Samsung Electronics, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda marka elçisi olarak Jamie Oliver ile özel bir anlaşma imzaladı.

Televizyon ve yayın kariyeri, 1999 yılında The Naked Chef serisi ile başlayan ve son olarak yazmış olduğu Jamie’s Great Britain isimli yeni kitabıyla çok satan kitaplar arasında ilk sırayı almayı başaran Jamie Oliver, yemek dünyasının en önemli isimlerinden biri olarak anılıyor. Kurmuş olduğu yardım kuruluşu ile insanların yemek alışkanlıklarını değiştirerek yaşam kalitelerini artırmayı hedefleyen Oliver, aynı zamanda Jamie Magazine dergisi de dahil olmak üzere İngiltere’de ve dünyanın dört bir yanında çeşitli yayınlar için yazılar yazıyor.

Oliver anlaşma hakkında yaptığı yorumda Samsung’un marka elçisi olarak Londra 2012’de yer alacak olmaktan dolayı gerçekten büyük bir onur ve heyecan duyduğunu belirtirken, Oliver’in Samsung’un marka elçisi olarak üstlendiği role değinen Samsung Electronics Spor Pazarlama Global Başkanı ve Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Sunny Hwang, “Samsung’un isteği, Londra 2012’yi “herkesin” Olimpiyat Oyunları haline getirmektir. Jamie’nin küresel marka elçimiz olması bu mesajımızı insanlara ulaştırmamıza yardımcı olacaktır. Jamie’nin desteği ile daha fazla insanı Olimpiyat Oyunlarına  katılmaları için teşvik edeceğiz ve Olimpiyat Oyunlarından keyif almalarını sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Olimpiyatları desteklemeye 1988 Seul Olimpiyat Oyunları’nın yerel sponsoru olarak başlayan şirketin Dünya Olimpiyat Partnerliği Rio 2016’da da devam edecek.

Exit mobile version