Site icon Campaign Türkiye

Jägermeister, G2 Esports ortaklığıyla gamer’ları hedefliyor

Alkollü içecek markası Jägermeister, G2 Esports ile ortaklığını duyurduktan sonra ismini daha geniş bir oyun kitlesine tanıtmaya başlayacak.

2015’te piyasaya sürülen ve 2019’daki son kurumsal finansman turunda 10 milyon ABD doları toplayan e-spor markasıyla gerçekleştirdiği ortaklık kapsamında Jägermeister, G2’nin hedef kitlesine erişimini artırmayı umuyor. G2; EMEA, Kuzey Amerika, Asya ve Latin Amerika’yı kapsayan 40 milyon hayrana sahip olduğunu iddia ediyor.

G2 Esports’un resmi web sitesine göre; ekipleri küresel espor yarışmalarında 100’den fazla birincilik elde etti. Diğer stratejik ortakları arasında Red Bull, Logitech, Oakley, Ralph Lauren ve Mastercard yer alıyor.

G2 ve Jägermeister, “yılın sonlarında” yeni bir içerik dizisi yayınlamayı planlıyor. Hayranlar ayrıca sınırlı sayıda üretilen kıyafetleri satın alma fırsatına da sahip olacak. Ortaklığı kutlamak için Jägermeister ve G2 Esports ayrıca 12 Mayıs’ta Londra’da 26 Leake Street barda (yüz yüze) etkinlik düzenleyecek; katılımcıların tüm günü dolu dolu geçirebilecekleri aktiviteler olacak.

G2 Esports COO’su Sabrina Ratih: “Bu iş birliğini duyurmaktan ve Jägermeister’ın oyun dünyasındaki ilk girişimini yönetmekten heyecan duyuyoruz. Jägermeister, marka sevgisini ürünün çok ötesinde besleyen dev ve ikonik bir marka.” dedi.

Jägermeister Küresel Marka ve Dijital Başkanı Sven Schindler ise şunları ekledi: “İkonik markamızı rekabetçi oyunların dinamik dünyasıyla birleştiren güçlü ortaklığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version