artwork

ITV ‘Onları yenmek için onları yiyin’ diyor

2 yıl önce

0

ITV ve Veg Power “Eat them to defeat them”in dördüncü ayağını yayınlıyor. HFSS (High Frequency Structural Simulator) ürünleri için yapılan reklamları kısıtlamak adına markalar üzerinde baskının artmasıyla reklamın yayın zamanlaması ironik.Bir milyon çocuğa aktivite paketi sağlamayı hedefleyen kampanya, çocuklukta sebzelerin kötü olduğu fikrine çok iyi ayak uyduruyor. Dünyayı ele geçirmeye çalışıyorlar bu yüzden de onları yenmenin tek yolu, onları yemek.

Adam & Eve/DDB tarafından oluşturulan kampanya, ilk olarak 12 Şubat’ta ITV’de The Masked Singer’ın prime time finalinde 60 saniyelik bir reklamla yayına girdi.

Geceleri feryat eden sebzeler topraktan zombi gibi ortaya çıkarken kaygı verici bir dış ses: “Yeraltından geliyorlar. Dünyayı ele geçirene kadar durmayacaklar. ” diyor.

Sebzeler medeniyeti yok ederken veya en azından yok etmeye hazır gibi görünürken seyirci, kıyamet kaosu ve ‘zombi’vari sahneler izliyor. Çocuklar da sebzelere karşı savaş açmış gibi görünüyor.

Dış sesin sözleri şöyle son buluyor: “Mücadeleye katılın, onları yenmek için onları yiyin.”

ITV ve Veg Power’ın buluşu olan ve STV, Channel 4 ve Sky yayıncılarının yanı sıra süpermarketler ve gıda markaları ittifakı tarafından desteklenen girişim, şimdiye kadar yaklaşık bir milyar ek çocuk porsiyonunun satış sonucuna ulaştı.

Reklam yayınlandıktan sonra kampanyanın okullar programı başlayacak ve beş hafta sürecek. Okulların her biri belirli bir ailenin favori sebzesini destekleyecek. Tadım seanslarına ev sahipliği yapacaklar, afişler sergileyecek, öğretim araçları ve oyunlar alacak, bir milyon çocuğa ise bitkisel ödül tablosu ve çıkartma paketi verilecek.

Yayın dışı medyayı Essence planladı ve Acast, Spotify, Mail Online, Yahoo, LadBible, Ocean Outdoor, Clear Channel ve JC Decaux dahil olmak üzere reklam ve medya ortakları ile hayır odaklı çalıştı.

Reklam dünyasında çocukların HFSS reklamlarına erişimini kısıtlamak için baskı arttıkça, katılımcı yayıncılar, çocuklar için daha sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik etmeye yönelik 10 milyon sterlinlik bir taahhütte bulundu. 2019 yılında ITV ve Veg Power himayesinde başlatılmış olan kampanya da bu taahhüdün bir parçası. Ertesi yıl Channel 4 ve Sky katıldı ve her biri ITV’nin 1,5 milyon sterlinlik taahhüdüne uygun olarak 750.000 sterlin taahhüt etti.

Kampanya ayrıca Tesco, Waitrose, Lidl, Aldi ve Asda gibi perakendeciler ve markalar tarafından finanse ediliyor. Adam & Eve/DDB kampanya için ücretsiz olarak çalışıyor.

Geçen yılki “Eat them to defeat them”, ebeveynlere ve çocuklara “Savaşa hazırlanın” dedi. ITV, çocukların %75’inden fazlasının bunun “eğlenceli” olduğunu söylediğini belirtirken, okullara katılan çocukların %60’ı daha fazla sebze yediklerini ileri sürdü.

ITV Sosyal Amaç Direktörü Susie Braun: “Çocuklarımızın iyi beslenmesini sağlamak hiç bu kadar önemli olmamıştı ve bunu yapmanın en iyi yolu, bunu eğlenceli hale getirmek. ‘Eat them to defeat them’ çocukların yeme tercihlerini değiştirmenin inanılmaz derecede etkili bir yolu ve ITV bir kez daha bunun arkasında olmaktan gurur duyuyor.” dedi.

Channel 4 Chief Revenue Officer Verica Djurdjevic ise şunları ekledi: Kampanya harika bir başarı gösterdi ve inanılmaz sonuçlar verdi. Channel 4, çocukların yaşamları üzerinde gerçek etkisi olan böylesine önemli bir görevin parçası olmaktan mutluluk duyuyor. Sağlıklı beslenmeyi tanıtmak, çocukların diyetinde daha fazla vitamin ve lif alacağı anlamına gelmez, aynı zamanda ömür boyu sürecek sağlıklı beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesine yardımcı olur.” 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...