artwork

ITV, 16-34 yaşındakileri hedefleyen ticari girişimler arıyor

4 yıl önce

0

İngiltere’de serbest yayın yapan bir televizyon kanalı olan ITV, 16-34 yaşındakileri hedefleyen ticari girişimleri arıyor. ITV şu anda İngiltere, Galler, İskoçya, Man Adası ve Kanal Adaları’nda faaliyet gösteriyor.

ITV, yeni fikirleri aramak için bir girişim başlatırken, 16 ila 34 yaşlarını hedefleyen medya ve eğlence şirketlerine yatırım yapmayı planlıyor.

Girişimcilik danışmanlığı şirketi Founders Intelligence ile bir işbirliği olan Studio 55 Ventures, üç ila dört yıl içinde milyonlarca pound gelir elde etme potansiyeline sahip iş fikirlerine yönelik uygulamaların peşinde.

Başvurular, ITV bünyesinden ve dışarıdan açık şekilde yapılmakta. Yayıncı, her biri Studio 55 Ventures’a katılmak ve ITV yöneticileri ile Founders Intelligence’dan eğitime katılıp mentorluk almak için 10.000 £ verilen sekiz girişimci ekibi seçecek.

Programın sonunda ekipler, Graham Cooke ve Brent Hoberman, CBE’nin yanı sıra ITV CEO’su Dame Carolyn McCall’a uzun vadeli yatırım için teklif verecekler.

McCall şunları söyledi: “1955’teki başlangıcımızdan beri, ITV, popüler kültürü yansıtırken ve şekillendirirken milyonları eğlendiren fantastik içerikler yarattı. Gelecekte de bunu yapmaya devam etmek istiyoruz ve Studio 55 Ventures bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olacak.

ITV, İngiltere’deki 16 ila 34 yaşındakilerin % 80’inin video platformu ITV Hub’a kayıtlı olduğunu ve Love Island’ın herhangi bir kanaldaki demografik grup arasında en çok izlenen program olduğunu söyledi.

Founders Intelligence CEO’su Rob Chapman şunları ekledi: “Bu, geleceğin medya liderlerinin kariyerlerine güç katmaları için inanılmaz bir fırsat. “ITV’nin vizyonu, pek çok insanın bir şirket kurarken karşılaştıkları engelleri yıkarak hayallerinin peşinden gitmesini sağlayacak.”

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...