artwork

İsveç’in Twitter hesabı vatandaşın yönetiminde

11 sene önce

0

İsveç hükümeti, ülkenin resmi Twitter hesabı @Sweden üzerinden her hafta bir vatandaş tarafından, ülkenin tanıtımını yapan Twitter mesajları atılmasına izin verdiğini açıkladı.

İsveç turizm ajansının girişimiyle İsveç hükümeti resmi Twitter hesapları @Sweden’ın ülkenin tanıtımı amacıyla her hafta bir vatandaşın kullanımına verilmesine karar verildi. “İsveç’in Küratörleri” projesi kapsamında her hafta farklı bir vatandaş, hesabın avatarını değiştirmeden, İsveç’teki önemli yerler ve yaşayış biçimiyle ilgili stediklerini dünyaya gönderebilecek.

@Sweden hesabı 2009 yılından bu yana ülkenin turizm bakanlığı tarafından güncelleniyordu. VisitSweden CEO’su Thomas Brühl hiç kimsenin İsveç markasını kendi insanından daha fazla sahiplenemeyeceğini vurgulayarak şöyle ekliyor: “Bu girişimle birlikte İsveç’i dünyaya tanıtmalarına imkan veriliyor. İsveç’i turistlere her zaman gezdirmeyi severim ve bunu Twiter üzerinden vatandaşların yapacak olması çok eğlenceli ve doğal bir adım olarak görüyorum”.

Yapılan açıklamaya göre, Twitter hesabını kullanacak ilk kişinin yazar, pazarlamacı ve sosyal medya ile web kültürü hakkında konuşmalarda bulunan Jack Warner olduğu bildirildi. Her hafta değişecek kişilerle güncellenen resmi Twitter hesabı uygulamasının ne kadar devam edeceği konusunda henüz bir bilgi verilmedi.