İstanbulkart cebinde artık

İETT yeni uygulaması İstanbulkart cebinde ile toplu taşımalarda yetersiz bakiye problemini ortadan kaldırıyor. Böylece herkes rahatça seyahat ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Akıllı telefonlardan rahatça kullanılabilen yeni uygulama sayesinde her an İstanbulkartlara yükleme yapılabiliyor artık. İETT, yeni uygulamasını yayınladığı reklam filmiyle duyurdu.

Reklam filminde herkes sırasıyla otobüse biniyor, kartlarını basıp geçiyorlar ama bir adam kartını basınca yetersiz bakiye uyarısıyla karşılaşıyor ve bir anda otobüsteki herkesin bakışına maruz kalıyor. Adam çekinerek “fazla akbili olan var mı?” diye soruyor. Bu soru üzerine herkes bir şeylerle oyalanıyormuş gibi yapmaya başlıyor ve adam sorusuna cevap alamıyor. Otobüsten inmek zorunda kalıyor adam. Bunun üzerine İstanbulkart dolum noktasına geliyor ve dolum makinesi için “keşke bunun küçüğü olsa” diye kendi kendine konuşurken, makine küçülüp cebine giriyor. Reklam filminin sonunda otobüse binen adam, bu sefer bir teyzenin bakiyesinin yetersiz olmasına yönelik “teyzeciğim ben cepten vereyim” cevabını vererek reklam filmi bitiyor. Son olarak da uygulamanın nasıl kullanılacağı hakkında bilgi veriliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.