İstanblue Vodka ile mavi bir gece

Tüm dünyanın takip ettiği İstanbul’un renkli gece hayatı, ikinci kez bir geceliğine mavi oldu. Bundan böyle her yıl Şubat ayında düzenlenecek olan geleneksel “İstanbul Blue Night” etkinliğinin bu seneki programı yine dopdoluydu.

 Beyoğlu’nda 3 ve Ortaköy’de 1 sahnenin kurulduğu İstanbul Blue Night’da Ortaköy’de Pamela, Odakule’de Canan Anderson, Galatasaray’da Gökçe ve Tünel’de de Burhan Öcal ve perküsyon ekibi sahne aldı. Sabaha kadar devam eden festival için sokaklar mavi renk ile süslendi, özel dans gösterileri ve çeşitli ışık gösterileri ile İstanbul sokakları festival alanına döndü.

Bu sene bir ilk olarak  hazırlanan iPhone uygulaması “İstanblue Perileri” ile katılımcılar telefonlarının kamerasıyla, anlaşmalı mekanlarda ‘Augmented Reality’ teknolojisiyle havada uçuşan İstanblue Perileri’ni görüp, onları yakalamaya çalıştı. Bu yaratıcı uygulama 41?29! ajansı tarafından festival gecesine özel olarak hazırlandı.

Gece için çeşitli ışık gösterileriyle maviye boyanan The Marmara, The Marmara Pera, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Tünel Pasajı, Çiçek Pasajı ve Ortaköy’deki The House Hotel gibi İstanbul’u İstanbul yapan, şehrin önemli sembolleri büyüleyici manzaralar oluşturdu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.