İskoç bira markasi kullanımış tenekeleri hisse senedine çeviriyor

İskoç bira markasi BrewDog, sürdürülebilirlik manifestosunun bir parçası olarak kullanılmış bira tenekeleri hisse senedi için satışa çıkartacak.Çevresel konularda stratejiler geliştiren BrewDog, çevresel zararları en aza indirmek için açıkladığı altı maddelik bir planın parçası olarak 50 boş bira kutusuyla ticaret yapması durumunda çalışanlarına işten pay alma şansı verecek. “Eşitlik için kutular” olarak adlandırılan bu hareket, tüketicilerin son on yılda 132.000 yatırımcıdan yaklaşık 75 milyon £ toplayan BrewDog’un uzun süredir “Gezegen için Eşitlik” programının son noktası.

Bira üretiminin olumsuz çevresel etkilerini ele almayı amaçlayan manifesto diğer beş maddeyle birlikte geliyor:

“Bağımsız çöp kutuları”: BrewDog herhangi bir markadaki eski bira kutularını kendi biralarıyla doldurarak “geri dönüşüm” sözü veriyor.

“Bira – votka”: Kalite standartlarını karşılamayan bira, onu çöpe atıp israf etmek yerine votka ile karıştırılır. Votka ve cin dahil olmak üzere diğer tatlarla birlikte, içinde bira olan bir karışımla karıştırılır, ancak şerbetçiotu kullanılmaz.

“Evde bira”: Şirket, evde bira yapımında “bir devrim açığa çıkaracağını” söyledi, mümkün olduğunca çok sayıda insanın evinde kendi biralarını yapmaları için insanları teşvik edecek.

“BrewDog freehouse”: BrewDog, 2016’dan beri biralarının arka taraflarındaa tüm tarifleri yazılı olarak paylaştı – şimdi biranın tüm yolculuğunun bilgisini buna ekleyecek.

“Yarın fonu”: Bira endüstrisinin dünya üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmasına yardımcı olmak için araştırma ve girişimlere yılda 1 milyon £ yatırım yapacak.

Manifesto,  en son görsel yenilemenin yanı sıra kutularında ve şişelerinde çeşitli renk şemaları ve desenleri kullanıyor.

BrewDog kurucu ortağı James Watt şöyle: “Şimdiye kadar çılgın bir yolculuk oldu. Burada,% 100 insanlar tarafından işletilen bir topluluğa ait işletmeyi biraraya getirip üreterek bunu başardık. Bu yeni bir macera, hoş geldiniz yeni BrewDog.” açıklamasında bulundu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.