artwork

Pandemi Omnicom’u vurdu: CEO’dan çalışanlara “mesaj”

4 yıl önce

0

Omnicom Grup CEO’su John Wren, Omnicom Grubu ajanslarında zorunlu izinlerin ve maaş kesintilerinin gerçekleştiğini doğruladı. 70.000 küresel çalışanın tümüyle paylaşılan bir notta, John Wren üst düzey liderlerin ücretlerini üçte bir oranında azaltacağını açıklarken, Eylül ayının sonuna kadar tüm maaşından vazgeçeceğini açıkladı.

Omnicom Grup CEO’su John Wren

Wren, “Size son notumdan bu yana, işimizi müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlamak için içsel önlemlerden bazılarını sağlamlaştırdık. Maalesef, ajanslarımızın çoğunda personel çıkarmalar geçekleşecek. Personel çıkarmalarını sınırlamak ve etkilenenlere bakmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi ve birkaç istisna dışında tüm yeni işe alımların durdurulduğunu da belirtti.

Wren, liderlerin insanları daha durgun işletmelerden Omnicom Sağlık Grubu da dahil olmak üzere ağın daha aktif bölümlerine taşımaya çalıştıklarını söyledi. Ayrıca holding şirketi, ödüllere ve endüstri etkinliklerine katılım da dahil olmak üzere isteğe bağlı maliyetleri ortadan kaldırdığını açıkladı.

Wren’in paylaştığı notun tamamı aşağıda:
“COVID-19’un etkisi devam ettikçe, çalışanlarımızın güvenliğini ve refahını korumaya, müşterilerimize hizmet etmeye ve işimizin gücünü korumaya odaklanıyoruz.
Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizden, yaptığımız işe ne kadar değer verdiklerini şahsen duydum. Tüm zorluklara rağmen yaptığınız her şey için teşekkür ederiz.

Maalesef, COVID-19’un ekonomi, müşterilerimizin işleri ve bizim işlerimiz üzerinde derin bir etkisi oldu. Hızlı bir iyileşme umuyoruz, ancak işimizin sürdürülebilirliğini ve müşterilerimize üstün hizmet sunmaya devam edebilmemizi sağlamak için şu anın gerçekliğine hızlı bir şekilde cevap vermeliyiz.

Size son notumdan bu yana, işimizi müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlamak adına bazı iç önlemler alarak sağlamlaştırdık. Ne yazık ki, ajanslarımızın çoğunda işten çıkarmaları yaşanacak. Bu durumu sınırlamak ve etkilenenlere bakmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Mümkün olan yerlerde, ajanslarımız kalıcı ayrılıkların yaşanmasındansa zorunlu izin kullanacak, böylece koşullar iyileştiğinde ve müşteri talebi düzelirse çalışanlarımızı geri getirebileceğimizi umuyorum.

Ajanslarımız, yapmamız gereken kalıcı personel sayısını azaltmayı önlemek için dünya çapında devlet sübvansiyon programlarına katılacak.

COVID-19’dan etkilenenler için sağlık planlarımızın kapsamını da genişlettik.

Aktif olarak insanları Omnicom Sağlık Grubu gibi büyüyen iş alanlarımıza taşımak istiyoruz.

CEO’lar dahil Omnicom’un yönetici liderlik ekibi maaşlarını üçte bir oranında düşürüyor ve Eylül ayı sonuna kadar maaşımın yüzde 100’ünden feragat ediyorum.

Birkaç istisna dışında, tüm yeni işe alımlar donduruldu.

Ödül gösterilerine ve endüstri etkinliklerine katılım da dahil olmak üzere, mümkün olan her yerde, masrafları ve sermaye harcamalarını ortadan kaldırıyoruz.

Son olarak, hisse geri alım programımızı askıya aldık, likidite pozisyonumuzu yeni finansmanlarla güçlendirdik ve mümkün olan her yerde nakit tasarrufu sağladık.

Siz işimizin kalbisiniz. Daha önce krizlerden kurtulduk. Çalışanlarımız ve şirketimiz muazzam bir uyum ve esneklik gösterdi. Biz bundan daha güçlü çıkacağız.

Bu zor zaman boyunca gösterdiğiniz sıkı çalışma ve bağlılığınız için teşekkür ederiz.

Evde kal. Güvende kal.

John.”