artwork

“İşimizin temeline stratejiyi koyduk”

2 sene önce

0

Happy People Project Kurucu Ortak ve Başkanı Orçun Onural, ajansın kuruluş hikayesine ve geldiği mevcut konuma ulaşmasında hangi strateji ve motivasyon ile hareket ettiklerine değinirken gelecek planları için globalde daha çok yatırım yapacakları mesajını da veriyor.

Happy People Project olarak bu sene sonunda 11. yılımızı kutlayacağız. Uzun süre uluslararası ajanslarda çok önemli pozisyonlarda çalıştıktan sonra yeni, farklı ve bağımsız bir oluşumla yoluma devam etmek istedim. O gün Türkiye’de var olan ajanslardan farklı bir ajans olabilmek fikrinden yola çıkarak ortağım Yaşar Akbaş ile yola koyulduk ve 11 yıl içinde Türkiye’nin en büyük bağımsız ajanslarından biri olduk. Birçok markayı portfolyomuza kattık, hizmet verdiğimiz markalarla el ele kol kola çalışarak onları çok daha üst seviyelere taşıma gayesi ile hareket ettik ve bunu başardık. 

Şu an Türkiye’nin en değerli markalarına baktığımızda tablodaki 25 markadan 4 tanesi; Ziraat Bankası, Anadolu Efes, Sütaş ve Ford Otosan gibi markalar bizim hizmet verdiğimiz markalar diyebiliyorum, bu benim en büyük mutluluğum. 110 çalışanımızla şu anda Türkiye’de sayabileceğiniz en iyi ajanslardan bir tanesiyiz. Bu kadar kısa sürede bunu başarmak kolay bir iş değil, Türkiye’de bizim başardığımızı başarabilen başka bir ajans yok.

Bugün Happy People Project’in hizmet verdiği çoğu marka 8 – 9 yıldır birlikte çalıştığımız markalar. Müşterilerimiz bizi kolay kolay bırakamaz. Çok az marka kaybeden, aldığı markaya da iyi bakan ve en iyi hizmeti vermek için çalışan bir ajansız. Ajansımızın sektördeki en büyük farkı da bu. Hizmet verdiğimiz tüm markaların başarısı bizim için çok önemli bir gurur kaynağı. 

 

Türkiye’nin kalbinde ve zihinlerde yer etmiş Ziraat Bankası “Yeşilçam” ve “Kemal Sunal – #SenHepGülümse” kampanyaları, Ford Trucks “İçinden At Geçen” F-Max lansman kampanyası, Skoda “Octavia Rollerden Uzak, Kendine Yakın” Mehmet Günsür’lü lansman kampanyamız, Türk Hava Yolları 23 Nisan “#YerGök23Nisan” özel gün iletişimimiz, Amadeus için hazırladığımız “Dünya’nın İlk Çalınabilir Fontunu Yaratma” projemiz, Yapay Zeka ile sana en uygun bilgisayarı bulan “Zeki” projemiz, Ali İhsan Varol ile Calgon “Makinemin Ömrü” kampanyamız ve daha nice projeye Happy People Project olarak imza attık.

Bunun karşılığında, hayata geçirdiğimiz başarılı ve etkin iletişim kampanyaları ile Happy People Project, 11 yılda 1 Best of Europe Effie Award, 31 Effie Türkiye, 27 Kristal Elma ödülü kazanmış bir ajans, bunun gururu ve mutluluğunu kelimelerle tarif edemem. 

İşimizin temeline stratejiyi koyduk. Markalarımızın problemlerini iyi anlayıp, hatta anlamakla yetinmeyip en doğru problemleri biz tespit edip karşılığında tüketicinin problem ve beklentilerini doğru analiz ederek en etkin ve etkili fikri yaratmak için 11 yıl boyunca çalıştık, hala aynı felsefeyle yolumuza başarılı bir şekilde devam ediyoruz.

Bugün Türkiye’nin en etkin bağımsız ajansı Happy People Project olarak 15 farklı sektörden 30 farklı markaya hizmet veriyoruz. 

Türkiye pazarındaki kazanımlarımız ve başarılarımız sonrasında geleceğe yönelik ilk adımımızı da 2020 aralık ayında attık, Happy People USA şubesini Miami’de kurduk. Pandemi dolayısıyla faaliyetlerimize henüz tam anlamıyla başlayamamış olsak da yepyeni ve büyük bir pazarda yine birbirinden başarılı etkin ve etkili işlere imza atmak için hazırlıklarımıza tam gaz devam ediyoruz. 

Çok yakın gelecekte dünyanın farklı kıtalarında bizi bekleyen farklı iş fırsatları olduğunu da biliyoruz, buna göre hem çalışma sistemimizi geliştirmeye hem de genç yeteneklerimize yatırım yapmaya devam ediyoruz.

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 113. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
PitPat’in bilinirliği ITV’nin yatırımı sayesinde artacak

ITV, köpek bakım şirketi PitPat’i Media for Equity portföyüne ekliyor...