Site icon Campaign Türkiye

İşimizi iyi yapmak!

Türkiye Cumhuriyet Tarihi’nin en zor ve acılı yılıydı 2016. Ne yazık ki, 2017’nin ilk anları da kanlı bir tokat olarak yüzümüze çarptı.

Böyle bir ortamda pembe tablolardan bahsetmek mümkün değil elbette. Ama terörün amacının bizi yıldırmak, bezdirmek, çökertmek olduğunu düşününce; bütün zorluklara rağmen ayağa kalkıp direnmek, yaşamak gerekiyor. Böyle zamanlarda iletişimcilerin üzerine her zamankinden daha çok yük düşüyor. “Haberleri izlemeyeyim, sinirlerim bozulmasın” lüksüne meslektaşlarımın hiçbiri sahip değil, ne yazık ki. Daha çok çalışarak müşterilerimize yol göstermeye ve ekonominin işlemesine destek olmaya çalışıyoruz. Şu günlerde çevremdeki herkese söylediğim bir sözü; düstur haline getirdim; Ne yapıyorsak yapalım en iyisini yapmak zorundayız!

Aslında bu yazı Campaign dergisinin 5. yılını kutlamak ve İDA’ya verdiği teşekkür için yazılıyor. Ama ülke gündeminin kara gölgesini de bu satırlarda görmek zorunda kaldık.

Campaign Türkiye dergisi de yaptığını en iyi şekilde yapan bir dergi. Campaign Türkiye’nin; köşe yazıları, özel dosyaları ve doğru habercilik anlayışıyla iletişim sektörünün ruhunu yansıtarak bu konuda önemli bir işlev üstlendiğini söyleyebiliriz. Sektörümüzü birlik ve beraberliğe çağıran yazı ve haberlerine aracılık ederek pazarlama dünyasının ufkunu açmayı sürdürüyor. İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’ne (İDA) ayırdığı “İDA ile PR Üzerine” isimli bu köşeden bize sektöre seslenme fırsatı sunuyor. Üye şirketlerimizin yönetici ve çalışanları bu köşe aracılığıyla sektörün tanıtılması, geliştirilmesi, sorunlara çözüm önerileri hakkında yazıyorlar. Ayrıca üyesi olduğumuz ICCO haberleriyle de iletişim disiplininin uluslararası boyutunu burada dile getiriyoruz. Özellikle, bir yangının içinden geçen ülkemizde; 5 yıldır böyle bir yayını uluslararası standartlarda sürdürmek gerçekten büyük başarı. Campaign Türkiye’nin 5’inci yaşını kutlarken, emeği geçen bütün arkadaşları tebrik ediyorum. Campaign Türkiye’ye İDA’ya verdiği destek için de teşekkürlerimi sunuyorum. 

Her şeye rağmen 2017’de de geleceğe dair iyi şeyler ümidiyle, işimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. 

 

Ergun Gümrah

İDA Yönetim Kurulu Başkanı

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Ocak 2017 sayısında yayımlanmıştır.

Exit mobile version