Işıl Arıdağ: “İletişim şirketlerinin de iş yapış anlayışlarını değiştirmeleri şart”

Ünite İletişim Yürütme Kurulu Başkanı Işıl Arıdağ, değişen halkla ilişkiler dinamikleri ve PR 2.0 hakkında konuştu.

Bu dönem, dönüşümü başaran şirketler için önemli bir fırsat… Sadece PR sektörünü değil ekosistemindeki tüm paydaşları etkileyen bir dönüşüm süreci yaşıyoruz. Global veya milli, siyasi, ekonomik, sosyal, psikolojik ve çevresel kritik faktörlerin yanında teknolojik gelişmelerle yepyeni bir dünya düzeni içindeyiz. Bu değişimi yönetmek üzere iş stratejilerini gözden geçirmeyen ve yeniden yapılanmayan kurumların sürdürülebilir başarıları risk altında. Dönüşüme yatırım yapanlar içinse bu dönem önemli bir fırsat.

İletişim şirketlerinin de sağlıklı ve verimli bir gelecek için iş yapış anlayışlarını değiştirmeleri şart. PR, reklam, dijital gibi iletişim silolarının ortadan kalktığı günümüzde; teknolojinin doruğunda, yaratıcı fikirlerin eşliğinde, iş hedefi odaklı bütünleşik iletişim çözümlerine ihtiyaç var artık.

 

İçgörüleri anlamak, algı ve davranışları yönetmek için sürekli araştırmanın önemine inanıyoruz

Ünite İletişim olarak dönüşüm hikayemiz şöyle; 20 yıl önce, müşterilerimize PR hizmeti vermek, stratejik içerik üretmek, medya ilişkilerini yönetmek, etkinlik tasarlamak ve en önemlisi kriz yönetimi sunmak üzere kurulduk. Yaratıcı fikir çerçevesinde tasarım, reklam ve dijital iletişim alanında büyüdük. Kamu projelerini yürütmek ve müşteri portföyünün kamu ilişkilerini desteklemek üzere yapılandık. Dünyanın en büyük iletişim grubu Edelman’ın Türkiye’deki münhasır temsilcisi olarak uluslararası arenada güçlendik. Teknolojiye ve yaratıcı insan kaynağına kesintisiz yatırım yaptık.

Değişen dünyada değişen ihtiyaçları ve içgörüleri anlamak, algı ve davranışları yönetmek için sürekli araştırmanın önemine inandık. Çalışanlarımız, müşterilerimiz, içinde yaşadığımız toplum başta olmak üzere tüm paydaşlarımız için ölçülebilir ve ispatlanabilir şekilde değer üretmeyi görev bildik. PR sektörünün en değerli kozu ‘Kriz Yönetimi’ ustalığımızı derinleştirirken, bir PR şirketinden ‘bütünleşik iletişim yönetimi’ şirketine dönüştük. Bundan böyle de dönüşümü ilke edineceğiz.

‘Ya dönüş, ya yok ol!’ olarak özetleyebileceğimiz yeni dünya düzeninde, sürekli yatırım yapan, gelişen, dönüşümü başaran, iş ortakları için değer üreten iletişim şirketlerine gelecek parlak.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 83. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.