Site icon Campaign Türkiye

İş Bankası 94 yaşında!

İş Bankası 94 yaşında! Bu özel yıldönümü için, “İş Bankası’na bakanlar 94 yıldır aynı şeyi görüyor: Bir ülkenin hikayesini…” sözünü doğrulayan nitelikli ve duygusal bir video yayınlandı.

94. kuruluş yıldönümü filminin çıkış noktası, bankanın kurulduğu günden beri kullandığı, artık tarihe mal olmuş iletişim çalışmaları oldu. Afişlerden takvimlere, ilanlardan defterlere kadar… Türkiye’nin ilk grafik tasarımcısı, illüstratör İhap Hulusi Görey’in elinden çıkan tasarımlarla başlayan filmde, kullanılan diğer tüm tasarımlarda “Türkiye’nin Bankası’na” güvenen, onun desteğini hisseden ve bu ülkenin kuruluşunda katkısı olan herkes rol alıyor. Kumbara sahibi olmanın coşkusunu yaşayan çocuklardan işçilere, çiftçilere, ailelere kadar bütün bir millet…

Her biri yayınlandığı döneme ışık tutan tasarımlara, başta İş Bankası Müzesi’nde olmak üzere büyük bir arşiv taraması sonucunda ulaşıldı. Filmde kullanılan mekânlar ve kostümler de dönemlerine uygun olarak hazırlandı. Medina Turgul DDB imzalı reklam filminin yapımcılığını Filmpark, yönetmenliğini ise Bahadır Karataş üstlendi.

Künye:

Reklamveren Türkiye İş Bankası
Reklam Ajansı Medina Turgul DDB
Yaratıcı Grup Kurtcebe Turgul, Cem Öztürk, Tolga Özbakır, Emine Evirgen, Zeynep Oray Özelmas, Ceyhun Barış Koç, Kaan İşcan
Müşteri İlişkileri Canan Ayvacı, Ceyda Pehlivan, Nurgül Ecer
Stratejik Planlama Beliz Top, Can Çalışkan
Ajans Prodüktörleri Gülengül Arlıel, Can Taşkın
Prodüksiyon Şirketi Filmpark
Yönetmen Bahadır Karataş
Yapımcı Mete Özok, Alper Evirgen
Sanat Yönetmeni Zafer Kanyılmaz
Görüntü Yönetmeni Gökhan Atılmış
Post Prodüksiyon Sinefekt
Müzik Jingle House
Medya Ajansı Carat
Kullanılan Mecralar TV, Sinema, İnternet, Gazete

Türkiye’nin kuruluş hikayesine tanıklık eden ve ülkeyle büyüyen bir banka olmak için çalışan İş Bankası, 93. yıldönümünü de özel bir reklam filmiyle kutladı.

 

Exit mobile version