artwork

iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

1 yıl önce

0

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı müzikal filmini yayınladı

TBWA\Media Arts Lab reklam ajansı ve Yönetmen Vishal Bhardwaj ile ortaklaşa hazırlanan film, Hint film sektörünün küresel önemini kutlamayı amaçlıyor.

“Furşat”, hikaye geliştikçe Nishant ve Diya’nın geçmişte, şimdide ve gelecekteki durumlarını gördüğümüz müzikal bir aşk hikayesidir. Ancak aynı zamanda teknolojide ters giden şeylerle ilgili de uyarıcı bir hikaye oluşturma fikri, dünyanın en büyük teknoloji markası için ilginç bir seçim.

Hikayenin merkezinde, “Doordarshak” adlı acayip ev yapımı bir cihaz sayesinde geleceği görebilen genç bir adam var. Cihaza olan takıntısı, ona açıkça aşık olan ancak onun ergen hallerinden bıkmış kız arkadaşıyla olan ilişkisini zorluyor.

Aşk ve ihanetle dolu film, belki de sadece şimdiki zamanda yaşamanın (elimizdeki cihazların her yerde bunu engelleme eğiliminde olduğu bir konu) yarına bakmaktan daha iyi olduğunu düşündürerek sonlanıyor. iPhone ile ilk çekim deneyimini yaşayan Bhardwaj: “Ulaştığımız ruh, normal bir film kamerasıyla elde edilmesi mümkün değil ve iPhone’un güçlü yönlerinin birleşiminden doğuyor.” diyor ve telefonun Aksiyon Modu ile ilgili düşüncelerini ekliyor: “Bu kadar titreyen görsellerin bu kadar sabitlenebilmesi inanılmaz. Buna hiç tanık olmamıştım.”

Filmin Görüntü Yönetmeni Swapnil Sonawane ise: “Çölde çektiğimiz aşırı ışıklı alandan, maruz bıraktığımız düşük ışığa kadar, olağanüstü iyi bir performans sergilediğini düşünüyorum. Sinematik modun odağı değiştirme şekli, benim odaklayıcımın yaptığı gibi.” diyor.

Yönetmenliğe ek olarak Bhardwaj, müzik bestelemede de görev aldı. Sözler, Hindistan’ın en tanınmış şairlerinden biri olan Gulzar tarafından yazıldı. Shiamak Davar, tüm dans sahnelerinin koreografisini yaptı. Başrolleri Ishaan Khattar ve Wamiqa Gabi oynadı.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum ve AdAge

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...