artwork

iPhone 5’in tüketiciye sunduğu yeni özellikler

12 yıl önce

0

Apple hayranları tarafından merakla beklenen iPhone 5, dün ABD’de tanıtıldı. Bir önceki modeline göre önemli yenilikler barından cihaz, yine dünya çapında satış rekorları kıracağa benziyor.

1. Daha büyük ekran

Yeni iPhone’da fark edilebilir en büyük özellik ekranındaki değişiklik oldu. iPhone 5’in ekranı daha da genişletilerek 4 inch’e çıkarıldı. Böylelikle, ekran çözünürlüğü 1.136 x 640’a çıkarılmış oldu.

 

2. LTE

iPhone 5, LTE bağlantısını sağlayan ilk iPhone olma özelliğini de taşıyor. Bu özellikle birlikte kullanıcılar, internet hizmetini daha hızlı alabilecekler. Ancak, LTE hizmeti dünyada sadece sayılı ülkelerde bulunuyor.

3. Lightning Connector

iPhone 5’in bağlantı bölümü önceki cihazların bağlantı bölümlerine oranla yüzde 80 daha küçültüldü.

 

4. İnce Tasarım

iPhone 5, önceki cihazlardan daha ince ve daha hafif şekilde tasarlandı.

5. A6 Çipi

iPhone 5, ARM tabanlı Apple A6 işlemcisini içeriyor. Apple’ın iddiasına göre, yeni cihaz bu çiple birlikte A5 işlemciden iki kat daha hızlı olacak. A6 çipi, ayrıca kullanıcılara 8 saat konuşma ve 10 saat video oynatma imkanı sunuyor.

6. EarPods

Apple, iPhone 5 cihazının yanında daha çok bass özelliği taşıyan EarPods kulaklarını da kullanıcıların beğenisine sundu.

7. Geliştirilmiş Kamera

iPhone 5, 8 megapiksellik kamerasıyla HD fotoğraf ve video çekimi yaparken panoramik moduyla da kullanıcılara farklı bir tecrübe yaşatıyor.

8. Yenilenen Siri Uygulaması

Siri uygulaması yenilenen yapısıyla Facebook durum güncellemesi yapıyor ve hatta tweet bile atabiliyor.

Kaynak: Mashable

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...