artwork

IPG ve Google’dan uluslararası anlaşma

9 sene önce

0

IPG Mediabrands,  Google ile multi-milyon dolarlık uluslararası ortaklık anlaşması yaptı.

Müşterileri adına yılda 37 milyar dolar yatırım yapan IPG Mediabrands ve Google arasındaki bir yıl süreli anlaşmayla iki şirket, Mediabrands müşterilerinin kampanyalarına Youtube, Google Display Network ve AdMob üzerinde yer vermek için birlikte çalışacak ve bu kampanyaların etkilerini ölçmeye yardım etme amacını güden proje ve araştırmalara ortak yatırım yapacak.

Temelini bu yıl başında yapılmış olan ABD anlaşmasından alan bu çok platformlu anlaşma; Latin Amerika’ya, Avrupa’ya, Orta Doğu’ya, Afrika’ya ve Asya’ya yayılmış olan kırkın üzerinde hızlı büyüyen pazarı kapsıyor.

IPG Mediabrands World Markets Başkanı Shaffia Sanchez konuyla ilgili şunları söyledi; “Google her zaman dünya çapındaki en büyük iş ortaklarımızdan biri oldu ve bu anlaşmayla, köklü işbirliğimizde bir büyük adım daha atıyoruz. Bu anlaşma sayesinde müşterilerimiz adına daha akıllıca ve daha etkili medya yatırımları yaparak müşterilerimize daha iyi hizmet sunabileceğimize inanıyoruz”.

Google Ajans Geliştirme Genel Müdürü Torrence Boone ise, “Tüm dünya genelinde markaların pazarlama platformu olarak dijital alanı benimsediklerini görmek bizi gerçekten heyecanlandırıyor. IPG Mediabrands ile yaptığımız bu gelişmiş ortaklık anlaşması, hem bu yönelimi gösteriyor hem de uluslararası arenada ajans ortaklarımıza ve müşterilerine yardımcı olmak konusundaki kararlılığımızı işaret ediyor” diye konuştu.

 

 

Senin için
Tümünü göster
P&G Türkiye’den Umut Evi, Spor Okulu ve Destek Merkezi

P&G Türkiye, Umut Hareketi’ni Umut Evi projesi, Spor Okulu ve...