artwork

IPG Mediabrands’ten yeni Facebook ölçüm aracı geldi

10 yıl önce

0

IPG Mediabrands şirketine bağlı Rally, organik bağ yaratmak ve sevenlerinize ulaşmak için verilen ücretli Facebook reklamlarının etkilerine ışık tutacak yeni bir araç olan Socialight’ı hizmete sundu. Socialight, her Facebook kullanıcısının verdiği kararın, maddi olarak ölçülebilecek bir değeri vardır mottosundan yola çıkarken yapılan her bir etkileşimle kazanılan medya değerini Euro veya Dolar olarak (ya da başka bir para biriminde) otomatik olarak hesaplıyor. Bu organik etkileşimler üzerinden kazanılan değer hakkındaki tahminlerle reklamcılar, bütçelerini neye ve nasıl ayıracakları hakkındaki mali kararları güçlü bir zemine oturtabilir.

UM Dijital Medya Direktörü Erin Iversen, “Facebook üzerinden insanlara organik yollarla erişim hacmi azaldıkça pazarlamacılar, hitap ettikleri kitleye ulaşmak için ücretli reklamları tercih etmeye başlıyor. Artan yatırımlar artık göz ardı edilemeyecek boyutlara ulaşıyor ve ücretli ilanların yarattıkları etkiyi tam olarak anlamak, ölçmek ve değerlendirmek pazarlamacıları için önem kazanıyor. IPG Mediabrands’ın en son geliştirdiği araç olan Socialight, tam olarak bunu vaat ediyor” ifadesini kullandı.

Güney ve Batı Avrupa bölgesinden sorumlu IPG Mediabrands Başkanı George Saliaris Fasseas konuyla ilgili şunları söyledi: Socialight sayesinde, müşterilerimizle olan sosyal tartışmaları ve görüşmeleri şekillendirmekte müşterilerinizin gerçekten anlayabilecekleri bir anahtar performans göstergesi kullanıyoruz; dolar, euro ya da başka herhangi bir yerel para birimi.