artwork

Instagram reklamları Türkiye’de

8 yıl önce

0

Instagram, reklam hizmetlerini Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 30’dan fazla yeni ülkeyi kapsayacak şekilde genişlettiğini duyurdu. 30 Eylül’den itibaren dünyanın dört bir yanındaki her ölçekten reklam veren platformun reklam servisinden yararlanarak kampanyalar düzenleyebilecek.

Instagram reklamlarının tüm dünyadaki her ölçekten işletmenin kullanımına açılmasına ek olarak platformun reklam formatlarına yeni özellikler de eklendi: “Yaratıcılığı tetikleyecek ve reklamlara daha sinematik bir his verecek Landscape fotoğraf ve videolar”, “Markaların daha zengin hikaye anlatımı yapabilmeleri için 30 saniyeye kadar uzayan video süresi”, “Kısa zamanda geniş kitlelere ulaşılmasını sağlayan Marquee” ve “Facebook ve Instagram’da yapılan çapraz kampanyaların yönetimi ve etkin performansı için servis ve optimizasyon araçları”.

Instagram reklam hizmetlerine dünyada en yoğun talep e-ticaret, seyahat, eğlence ve perakende sektörlerinden geliyor. Platformun Türkiye’de iş birliği yaptığı ilk iş ortakları arasında ise Boyner (Boyner Online), P&G (Pantene), Trendyol&Modagram, Turkcell (bip), Türk Hava Yolları ve Vodafone bulunuyor.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi Instagram‘ın blog yazısında yer alıyor.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...