Instagram reklam ödülleri

Instagram ile MediaCat, her ay belirli tarih aralıklarında Instagram’da yayınlanan en yaratıcı reklamların ödüllendirileceği Instachamp projesini hayata geçirdi. Instagram ile MediaCat bu proje ile nitelikli ve ilham verici Instagram reklamlarını desteklemeyi ve mecrayı en iyi şekilde kullanan işlerle sektörü motive etmeyi amaçlıyor.

Reklam ajansları, medya ajansları ve reklamverenlerin katılabildiği Instachamp’e Instagram akış veya hikayelerde gerçekleşen reklamlarla başvuru yapılabilecek. Her ay farklı jüriler tarafından incelenen işler strateji, yaratıcılık, mecraya uygunluk ve sonuç kriterleri göz ününden bulundurularak değerlendirilecek. Başvuru esnasında da görülebilecek olan jüriler, birer MediaCat oluşumu olan ve Türkiye’nin en büyük markalarının ve ajanslarının yöneticileri ve kreatif direktörlerinden oluşan CMO Society ve Creative Society üyeleri ile Facebook Türkiye ve EMEA bölgesinden yetkililer arasından seçilecek.

Instachamp’in kazananları her ay MediaCat ve web sitesi üzerinden açıklanacak ve bir plaketle ödüllendirilecek. Bunun yanı sıra başvurular arasından Instagram başarı kriterlerine göre seçilecek bazı işler, “Instagram for Business” sayfasında başarı hikayesi olarak yer alarak tüm dünyayla paylaşılacak.

Instachamp’in ilk dönem başvuruları 15 Haziran’a kadar devam ediyor. 1 Mayıs – 15 Haziran arasında Instagram’da reklam olarak yayınlanan işlerle başvuru yapabilecekler.

Campaign Türkiye olarak 87. sayımızda “Ödüller Endüstriyelleşiyor mu?” dosya konusunu işlemiş, MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın görüşlerini almıştık. 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.