Site icon Campaign Türkiye

Instagram metin bazlı uygulamasını lanse edecek

Instagram, Twitter’ın pazardaki hakimiyetine doğrudan meydan okuyacak yeni bir uygulamayı (Bloomberg News’e göre haziran ayı başlarında) piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hamle, Facebook’un teklif yelpazesini genişletme stratejisinin bir parçası.

Instagram’ın ana şirketi Meta, şu anda uygulamayı influencer’lar ve içerik üreticileriyle test ediyor. Bu, ürünün platformdaki içerik üreticilerinin ihtiyaç ve tercihleriyle uyuşmasını sağlama çabalarının bir göstergesi. Meta, ilgiyi ölçmek ve geri bildirim toplamak için yetenek ajanslarına ve ünlülere ulaşıyor, onları uygulamanın ilk sürümünü denemeye davet ediyor.

Verge Muhabiri Alex Heath’e göre uygulama, mevcut Instagram altyapısı üzerine kurulu ve popüler sosyal medya platformuyla entegrasyon sağlıyor. Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran şey, Mastodon gibi diğer uygulamalarla uyumluluk sağlamak üzere tasarlanmış merkezi olmayan yapısıdır. Bu merkezi olmayan yaklaşım, kullanıcılara sosyal medya deneyimlerinde daha fazla esneklik ve seçenek sunabilir. Instagram’ın metin odaklı uygulama pazarına girmesi, yenilikçiliğe olan bağlılığını ve Twitter gibi köklü oyuncularla rekabet etme isteğinin kanıtı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Exit mobile version