Instagram ‘kullanım koşulları’ sorularına yanıt verdi

Instagram dün 30 gün içerisinde uygulanmaya başlayacak  gizlilik politikası ve servis koşullarının yeni versiyonunu duyurmuştu. Bunun amacı kullanıcılara verilerinin ne şekilde kullanılacağını duyurmaktı. Yalnız bu duyuru yapıldıktan sonra kullanıcıların bu değişikliklerin ne anlama geldiği konusundaki endişelerini gören Instagram bir açıklama yaptı.

Instagram blogundan yaptığı açıklamada reklamın Intagram’ın kendi kendine yetebilmesi ve kendini sürdürebilmesi için gerekli olan yollardan sadece biri olduğunu belirtti. Koşulları yenilemelerinin sebebinin platformun yapısına uygun inovatif reklamlar keşfetmek olduğunu ve bunun kullanıcıların fotoğraflarının bir bedel olmaksızın satılacağı anlamına gelmediğini söyledi. Amacın fotoğrafları satmak olmadığını net bir şekilde vurguladı.

Yapılmak istenen şey kullanıcıların ve markaların fotoğraflarını ve hesaplarını daha geniş bir kitleye duyurmaları ve etkileşimi artırmaları, daha anlamlı takip yapısı kurmaları için uygun ortam sağlamak. Örneğin bir marka hesabının daha fazla kullanıcısı olmasını istiyorsa Instagram yardımcı olmak için kullanıcının takip ettiği kişilerden hangilerinin bu markayı takip ettiğini görünür kılacak. Böylece kullanıcı tarafından üretilen veri eğer kullanıcı bu markayı takip ediyorsa görünür olabilecek.

Merak edilen konulardan biri de kullanıcıların fotoğraflarının reklamların bir parçası olup olmayacağıydı. Instagram böyle bir planları olmadığını ve temel amaçlarının diğer aplikasyonlarda sıkça görülen reklam banner’larından kaçınmak olduğunu söyledi. Hem ayakta kalmaya çalıştığını hem de bir yandan kullanıcılara yeni ve ilginç hesaplar ve içerikler takip edebilmeleri için uygun ortam sağlamaya çalıştığını belirtti.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.