Instagram hikayelerinden yaratılan hamburger: InstaWhopper

Burger King İspanya, hamburgerlerin müşterilerinin istediği gibi olduğundan emin olmak için ajan LOLA MullenLowe Madrid ajansı ile bir sosyal kampanya başlattı. Fast food zincirinin Stories Ordering kampanyası, müşterilerin hamburgerlerini Instagram Hikayeleri üzerinden kişiselleştirmelerini sağladı ve ortaya InstaWhopper çıktı.

Dokuz farklı öyküde, burgerin, kullanıcıların anketleri kullanarak değiştirebilecekleri çeşitli içerikleri yer alıyor. Anketlerin tamamlanması ile Burger King’in kullanıcılara doğrudan mesaj yoluyla göndereceği özel bir kupon oluşturuluyor ve tüketiciler, özelleştirilmiş Whopper’larını ücretsiz olarak almak için en yakın BK’ya yönlendiriliyorlar.

Ancak bu, kampanyanın sadece ilk kısmı. Burger King, anketlerden toplanan tüm verilerle, menüsünün en yeni üyesini InstaWhopper’ı oluşturdu. En çok tercih edilen hamburgerin içindekiler; peynir, domuz pastırması, ketçap, mayonez, marul, soğan ve domates ile bir çift köfte, ancak en az tercih edilen şey ise turşu. Burger King bu verilerden yararlanarak en popüler hamburgeri sınırlı bir süre için İspanya’da satışa sundu.


Ajansa göre, “Stories Ordering” kampanyası markaya 270.000’den fazla etkileşim, yaklaşık 35.000 özelleştirilmiş Whoppers ve 5.000 takipçi sağladı.

Künye
Reklamveren Burger King Spain
Künye LOLA MullenLowe Madrid
CCO Chacho Puebla
ECD Pancho Cassis
Kreatif Direktör Fred Bosch, Tomás Ostiglia, Fabio Brigido
Metin Yazarı Isabel Rey, 
André Toledo
Art Direktör 
Aida Pozuelo, Rocío Meseguer
Yapımcı 
Cristina Calabuig

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.