artwork

İnsanlar pandemi sırasında internetten Kara Cuma’dan daha fazla alışveriş yaptı

3 sene önce

0

Birçok sektörde iş yerleri koronavirüs pandemisi sırasında kapılarını kapatırken, elektronik perakendeciler adeta bir patlama yaşadı.

Nisan ayında, e-ticaret siteleri geçen yılın Black Friday gününü geçen bir alışveriş trafiği yaşadı.

E-ticaret pazarlama veri platformu PriceSpider tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, geçen ayın başından bu yana, çevrimiçi alışveriş trafiği “Black Friday”i aştı.

Online alışveriş genel olarak, yılın ortalamasına göre yüzde 108 büyüdü.

PriceSpider CEO’su Anthony Ferry yaptığı açıklamada, “geçtiğimiz birkaç hafta içinde, tüketicilerin ne kadar satın aldıkları, ne satın aldıkları veya nereden aldıkları ile, e-ticarette tarihi değişimler gördük” dedi.

Şirket, Walmart, Amazon ve Target gibi binlerce çevrimiçi mağazadaki perakende verilerini izlemek için büyük markalarla ortaklık yapıyor.

E-ticaret patlaması pandemi boyunca devam ediyor. PriceSpider’e göre, 3 Mayıs’taki “rekor gün” trafiği, evde kalma kararları başlamadan önceki ortalama bir günde yüzde 233 arttı.

Sadece trafik de değil. Satışlar da arttı. PriceSpider tarafından analiz edilen işlem verileri, satışların Black Friday haftasına göre 22 Nisan ile 28 Nisan arasında yüzde 22 arttığını gösterdi.

Tüketici elektroniği, sağlık ve güzellik, yiyecek ve içecek ve donanım kategorileri geçen yıla göre yüzde 589 gibi yüksek bir büyüme kaydetti. Analistler, koronavirüs pandemisi nedeniyle perakendenin 2020’de 2,1 trilyon dolarlık bir küresel kayıp göreceğini tahmin ediyorlar.

Aynı zamanda Amazon, ilk çeyrek gelirinin 2019’da 59 milyar dolardan bu yıl 75 milyar dolara ulaşırken geçen yıla göre yüzde 21 arttığını açıkladı. Tüm bunlar, Amazon kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’un 2026’ya kadar ilk trilyoner olabileceği düşüncesi ile hararetli bir tartışma başlattı.

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...