artwork

İngiltere, ‘Evde Kal’ sloganını yeniden ön plana çıkarıyor

3 yıl önce

0

İngiltere, koronavirüs salgını sebebiyle üçüncü bir ulusal karantina altına girerken Birleşik Krallık hükümeti, “evde kalın, Ulusal Sağlık Sistemi (National Health Service) çalışanlarını koruyun, hayatları kurtarın” sloganlarını yeniden ön plana çıkarıyor.

Başbakan Boris Johnson, koronavirüs vakaları ve hastaneye yatışların her geçen gün artmaya devam etmesi nedeniyle sert kısıtlamalara yönelik planlarını ana hatlarıyla belirlediği ulusa sesleniş konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmanın ardından, ilk karantina sırasında kullanılan sloganın bir görüntüsünü tweetledi.

Geçen yıl Mart ayında uygulamaya konanlara benzer tedbirler arasında okulların kapatılması yer alıyor.

Bunun yanında sadece tıbbi yardım, temel gıda alışverişi veya egzersiz gibi belirli nedenlerle insanların dışarı çıkmasına izin veriyor.

Yeni karantina yasaklarının en azından Şubat ortasına kadar devam etmesi bekleniyor.

Hükümet sözcüsü, karantinada yürütülen iletişim stratejisi için: “Yeniden vakaların artmakta olduğu ve bu nedenle bir kez daha insanlardan evde kalmalarını, NHS’yi korumalarını ve hayat kurtarmalarını istediğimiz bir dönemdeyiz. Bu kriz boyunca, hastalığın yayılmasını engellemek için ne yapmaları gerektiği konusunda halka talimatlar verdik ve vermeye devam ediyoruz.”

Reklamcılık Derneği, halk sağlığı mesajlarının iletilmesine yardımcı olmak için endüstrinin önemli rolünü vurguladı. Stephen Woodford, “Birinci ve ikinci karantina sırasında, endüstrimizin çalışmaları halk sağlığı açısından hayati mesajların verilmesine yardımcı oldu” dedi.

MullenLowe London, koronavirüs iletişiminin ve hükümetin medya ajansı Manning Gottlieb OMD ile iş birliği içinde. Kasım ayında, Covid-19 kampanyasına yapılan harcamaların 100 milyon sterline ulaştığını bildirildi.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...