İngiltere Brexit sonrası “Ticarete Hazır”

İngiltere’nin Avrupa Birliği’ni resmen terk etmesinden bir gün sonra, hükümet, Avrupa’nın ötesinde dış ticaret ortaklarını etkilemeye yönelik büyük bir küresel kampanya başlattı. “BÜYÜK” yazılı bayrağı altında “Ticarete Hazır” ismini verdiği kampanyası İngiltere Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülmektedir.

M&C Saatchi, OMD’nin medya planlaması ve satın almasıyla milyonlarca liralık kampanyayı oluşturdu.  İngiltere’nin temel mesajı hazır, istekli ve yabancı ortaklarla ticaret yapabilmek.

Ticarete Hazır” kampanyası:  ülkeyi hedefliyor. İngiltere’nin Avrupa Birliği’ni resmen terk etmesinden bir gün sonra, hükümet, Avrupa’nın ötesinde dış ticaret ortaklarını kandırmayı amaçlayan büyük bir küresel kampanya başlattı. Kampanyanın olduğu şehirler: Sydney, Melbourne, Perth, São Paulo, Toronto, Şangay, Hong Kong, Mumbai, Tokyo, Mexico City, Singapur, Johannesburg, Seul, İstanbul, Dubai, New York, Chicago ve Los Angeles.

No10’a göre “Gelecekteki küresel ortaklarla ilişkilerimizi derinleştirmeyi amaçlıyor” ve İngiltere’yi istisnai ürün ve hizmetlerin evi olarak tanıtmanın yanı sıra Avrupa’daki doğrudan yabancı yatırımlar için en iyi yer olmayı hedefliyor.”

Kampanya, Union Jack’in yaratıcı portrelerine ve gelişmiş üretim ve tarım teknolojisinden yapay zekaya bunun dışında yenilenebilir enerjiye kadar çeşitli sektörleri temsil ediyor.

Kampanya tüm DIT pazarlama ve iletişimlerinde yayınlanacak. DIT’in iletişim ve pazarlama direktör yardımcısı David Watson’a göre, ticaret komiserleri tarafından ve DIT’in çok sayıda denizaşırı ticaret etkinliğine katılımıyla da tanıtılacak. Kampanyanın amacı, İngiliz mal ve hizmetlerine olan talebi artırarak ve daha fazla iç yatırım teşvik ederek İngiltere’nin ekonomik performansını artırmaktır.

İlk dalga Şubat ve Mart aylarında gerçekleşecek, ancak DIT, İngiliz ticaretinin dünyaya teşvik edilmesi için devam eden bir kampanya haline gelmesini amaçlıyor. DIT’e yapılan ticaret ve yatırım araştırmaları, etkinliğini değerlendirmek için kullanılan metriklerden biri olacaktır. Bir başka ölçüm, DIT’in İngiltere ile ticarete ilişkin uluslararası iş tutumlarını ölçen Uluslararası Yatırımcılar ve Yatırımcılar Çalışması’nda olumlu değişiklikler olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.